Зростання цін на нерухомість у Малайзії непокоїть експертів

Незважаючи на те, що бульбашка на ринку нерухомості країни поки не надулася, і дорогі «квадрати» ще продаються, економісти закликають девелоперів проявити розсудливість і поступово знижувати ціни.

Головний економіст рейтингового агентства RAM Кім Да Ленг вважає, що ціни на житло досягли того рівня, який «викликає певну стурбованість». Як повідомляє HomeGuru з посиланням на The Star, спостерігачі очікують, що попит на дороге житло неминуче впаде, пропозиція перевищить обсяги продажів і інвестори констатують скорочення доходів від здачі в оренду. Це дозволить обмежити зростання цін на нерухомість і підніме обсяги продажів.

Раніше експерти Міжнародного Валютного Фонду зазначали, що найбільшу небезпеку для економіки Малайзії становить зростання цін на нерухомість, а влада країни навіть збиралася змінити правила продажу нерухомості іноземцям.

Компанії, які займаються продажем нерухомості, як правило, проходять перевірку при складанні різних рейтингів, в їх кредитоспроможності економісти не сумніваються. А ось девелоперські компанії Малайзії більш уразливі. Якщо ринок нерухомості «просяде» або станеться обвал на біржі цінних паперів, основний удар девелоперам доведеться взяти на себе, щоб не наражати на небезпеку банківський сектор та економіку країни. Невеликі компанії неминуче постраждають, але в цілому ринок нерухомості повинен залишитися на плаву.

За словами генерального директора рейтингового агентства RAM Інь Фу Су в 2012 році сукупна вартість цінних паперів, випущених в Малайзії, складе $26-28 млрд. Левову частку облігацій випускають підприємства інфраструктури та банківського сектора. За перші чотири місяці 2012 року цінних паперів було випущено на $14,3 млрд: це набагато більше, ніж за шість місяців в 2011 році.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...