ЄС скаржиться на складнощі реєстрації своїх експертів в Україні

Представництво Європейського Союзу в Україні констатує недосконалість системи реєстрації експертів з реалізації проектів, які ЄС впроваджує в країні. Про це сказано в повідомленні представництва на його сторінці в соціальній мережі Facebook.

Представництво зазначає, що донедавна під керівництвом Міністерства закордонних справ працювала дієва система реєстрації, що надавалася на основі вербальної ноти від представництва й копії реєстраційних документів проекту.

Однак у вересні 2011 року було уведено нову систему, що спричинила значні затримки й труднощі, і незважаючи на введення деяких поправок у цю систему, експерти продовжують стикатися із труднощами.

«Насправді і нові заходи, по суті, ідентичні старим процедурам, але діють у зворотному напрямку. Експерти усе ще мають проходити проблемну реєстрацію в місцях проживання, але зараз на іншому етапі… Важливо щоб спрощення процедури супроводжувалося поступальним його виконанням відповідними інститутами», — сказано в повідомленні.

Представництво зазначає, що основна проблема, з якою стикнулися експерти ЄС, — це прохання надати додаткові документи, не зазначені в офіційному переліку вимог.

«Процес отримання тимчасової посвідки на проживання проходить після реєстрації проекту й процесу отримання візи. Навіть із огляду на поправки, це все ще залишається складною бюрократичною процедурою, що може тривати мінімум два місяці. Кожен день, витрачений експертом на ці дії, є днем, що він має провести, допомагаючи Україні ввести заявлені нею реформи», — сказано в заяві.

Відповідно до повідомлення, від експертів, що працюють в Україні, було отримано велику кількість заяв, і лише деяким представникам і членам їхніх сімей удалося пройти повний процес реєстрації.

Нагадаємо, у листопаді 2011 року Європейська комісія виділила 62,5 млн євро на другу частину регіональної програми дій для країн-учасниць ініціативи «Східного партнерства» і Росії на 2011 рік.

Україна висловлювала надію, що ЄС врахує інтереси країн ініціативи «Східне партнерство» при затвердженні бюджету на 2014-2020 роки.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...