Вперше військові сили ЄС атакували бази піратів на суші в Сомалі

Військово-морські сили ЄС вперше провели військову операцію проти сомалійських піратів на суші.

Ракетних ударів завдано з повітря по базах постачання піратів на території Сомалі, пише РИА «Новости».

За попередніми даними, знищено кілька піратських човнів. Інформації про жертв поки немає, але ніхто з мирних мешканців під час спецоперації не постраждав, повідомили в командуванні операцією «Аталанта».

Авіація якої саме країни брала участь в операції, не повідомляється. Однак відомо, що кількома днями раніше, 11 травня, німецький парламент дозволив ВМС країни використовувати палубні вертольоти для завдання ударів по піратських об’єктах на узбережжі Сомалі.

Раніше влада Сомалі дозволила ВМС ЄС проводити військові операції проти піратів біля узбережжя Сомалі, а також у внутрішніх водах країни. Досі військові операції проводилися лише на морі.

Наприкінці лютого Євросоюз вирішив продовжити військово-морську операцію «Аталанта», спрямовану на боротьбу з піратами в Аденській затоці, до грудня 2014 року.

Пірати, які користуються тим, що Сомалі фактично перебуває на межі громадянської війни, стали серйозною загрозою для світового судноплавства в акваторії Індійського океану. Лише в 2011 році збитки від їхньої діяльності перевищили 7 мільярдів доларів. Наразі в полоні у піратів перебувають близько 200 моряків.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...