Влада Японії купить весь радіоактивний рис з Фукусіми

Влада Японії має намір скупити весь заборонений до постачання рис з префектури Фукусіма, вміст радіоактивних елементів в якому перевищує 100 беккерелів на кілограм, повідомило агентство Кіодо з посиланням на заяву міністра сільського господарства Мітіхіко Кано.
За попередньою оцінкою, обсяг рису, який державі належить скупити у виробників, може досягти 4 тисячі тонн. Орієнтовна вартість рису поки не розкривається, повідомляє РІА «Новости».

Як підкреслив Кано, міністерство сільського господарства також планує провести низку зустрічей з керівництвом компанії-оператора АЕС «Фукусіма-1» TEPCO для обговорення питань про поділ фінансового тягаря.

Заборону на постачання рису з цього району було введено ще у кінці листопада, що значно скоротило доходи місцевих виробників, які й без того страждають від наслідків руйнівного землетрусу, цунамі і аварії на АЕС «Фукусіма-1», що сталися в країні у березні поточного року.

Уперше підвищений рівень радіації було зафіксовано в рисі 11 листопада в районі Онамі, де посівні площі становлять 42 гектара.

У подальшому надійшли повідомлення про виявлення підвищеного рівня радіації в рисі, зібраному в районі Дате, розташованого на півночі префектури Фукусіма.

При державній нормі в 500 беккерелів на кілограм у необробленому рисі з Дате максимальний вміст радіоактивних елементів на кілограм досягав 1,05 тисячі беккерелів. У необробленому рисі з Онами максимальний вміст радіоактивних елементів на кілограм досягав 1,27 тисячі беккерелів.

Наступне довгострокове завдання, що стоїть перед Японією в найближчі 30-40 років, — демонтаж самих реакторів і вилучення ядерного палива.

Після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня 2011 р. на японській АЕС «Фукусіма-1» сталася аварія. Вона стала однією з найсерйозніших в історії атомної енергетики.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...