Вікінги, ацтеки і китайці — нащадки давніх туркмен — туркменський науковець

У Туркменістані член Академії наук, заслужений діяч науки і техніки Одек Одеков дійшов висновку, що багато народів походять від стародавніх туркмен. Автор книг «Ми — азіати, арії, туркмени» і «Сліди туркмен на Землі» стверджує, що туркмени, зокрема, є предками китайців (при цьому він посилається на те, що в китайській мові є «знаки, які без складних трансформацій висловлюють слово «туркмен»).

На його думку, етнонім «турк» походить від етімона (вихідної форми) «теке». «Теке» — назва одного з туркменських племен. Одеков зазначає, що етимологічно це слово пов’язане з позначенням баранів, а символи цієї тварини (або його рогів) відіграють велику роль практично у всіх стародавніх культурах. Це, на думку вченого, є ще одним доказом того, що світові цивілізації походять від стародавніх туркмен, передає Lenta.ru.

Одеков впевнений, що Заратустра теж був туркменом, а зороастризм зародився в стародавньому туркменському місті Нісі. Автор дослідження навіть провів паралелі між Заратустрою і колишнім президентом Туркменії Сапармуратом Ніязовим, автором «Рухнами» (філософсько-історичного трактату, який був оголошений в республіці священною книгою, обов’язковою для вивчення). Вчений також вказує на туркменське походження скандинавів. Він, зокрема, пояснює, що Заратустра і скандинавський бог Один — одна і та ж особа.

«В етногенезі скандинавських народів і у виникненні їх держав (Ісландії, Норвегії, Швеції, Данії) велику роль зіграли наші великі предки туркмени — огузи», — наголосив дослідник. Серед інших нащадків древніх туркменів член Академії наук виявив ацтеків («ацтеки і хуастеки — це єдина народність з самоназвою вастек, із загальними коріннями, що йдуть в їх батьківщину — квітучу долину Вас в північному Туркменістані») і шумерів. В останньому випадку вчений вказує на зв’язок між словом «шумери» і назвою тюркомовного племені савірів. До того ж слово «шумер», як зазначає Одеков, співпадає з туркменськими словами «шум» і «єр», що позначають відповідно «згубне місце» і «земля».

А от іспанські науковці кілька років тому висунули гіпотезу, згідно з якою аборигени американського континенту відкрили Європу за п’ять століть до того, як Христофор Колумб – Америку. Такого висновку науковці дійшли після аналізу знайдених в Ісландії останків, що належать до X століття.

Дослідники вважають, що саме тоді прибули в Європу перші індіанці. Колумб же з’явився у Новому Світі лише в 1492 році. Втім, набагато раніше в Америці побували вікінги. Можливо, це вони, діставшись до американських берегів, на зворотному шляху захопили з собою індіанців.


1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...