В Україні відкриють сім лабораторій для перевірки якості ліків

Україна має намір відкрити сім нових лабораторій для перевірки якості ліків, які дозволять провести сертіфіацію препаратів із міжнародних нормативів.

Про це віце-прем’єр, міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова заявила під час брифінгу за результатами Ради регіонів.

«На Раді регіонів я звітувала з питання якості та безпеки продуктів харчування, ліків і товарів дитячого асортименту. Що стосується ліків, то питання останнім часом перебуває в центрі уваги. Людина, що потребує ліків, повинна мати гарантію, що ліки якісні, ефективні і безпечні для здоров’я. Це питання пов’язане із забезпеченням лабораторної бази. Сьогодні відкривається сім нових потужних лабораторій, вони будуть відповідати нормативам Євросоюзу і давати гарантовану відповідь — якісні чи неякісні ліки завезені на територію України або виготовлені фармацевтичними виробниками «, — повідомила Богатирьова.

Також віце-прем’єр розповіла, що Україна планує приєднатися до Міжнародної системи співробітництва фармацевтичних інспекцій. В Євросоюзі цю ініціативу вітають, оскільки нормативи і законодавча база в Україні з цього питання наближаються до європейських.

Нагадаємо, у рамках реалізації передбачених урядом реформ системі ціноутворення в сфері медицини, деякі медпрепарати для українців можуть подешевшати на 20-50%. У першу чергу це стосується «соціальних» лікарських засобів.

Як повідомлялося, Прем’єр-міністр поставив перед Міністерством охорони здоров’я завдання з 1 травня ввести референтні ціни на лікувальні засобі для лікування гіпертонії і цукрового діабету.

Нагадаємо, Микола Азаров пообіцяв позбавити ліцензій аптеки, де препарати для лікування гіпертонії і цукрового діабету будуть продаватися не за референтними цінами.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...