В Україні паливо з радянських ракет переробили на вибухівку

На хімзаводі в Павлограді утилізують тверде паливо з міжконтинентальних балістичних ракет РС-22.

РС-22 мала кодове найменування НАТО «Скальпель» На Павлоградському хімічному заводі завершили роботи з вилучення та утилізації твердого палива балістичних ракет РС-22, які залишилися в Україні ще з часів СРСР.

Паливо з ракетних двигунів переробили на вибухівку, повідомили в прес-службі Державного космічного агентства. «У зв’язку із тривалим часом зберігання стан палива в ракетних двигунах третього ступеня мав критичні показники відхилень від вимог конструкторської документації. Тому було прийнято рішення про першочергове вилучення і переробку в промислові вибухові речовини палива з цих ракетних двигунів», — йдеться у повідомленні агентства.

Наразі на заводі тривають роботи зі створення промислових потужностей з утилізації твердого ракетного палива та порожніх корпусів двигунів першого та другого ступенів міжконтинентальних балістичних ракет РС-22.

Міжконтинентальна триступенева балістична ракета РС-22 (кодове найменування НАТО — «Скальпель») була розроблена на початку 80-х років кооперацією підприємств, головним з яких було конструкторське бюро «Південне». Ракета РС-22 виконана в одному калібрі і за своєю конструктивною схемою багато в чому схожа з американською МБР «Піскіпер» (MX).

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...