Українського туриста в Єгипті ледь не стратили за сувенірну пірамідку

Українець з Кривого Рогу, купивши за долар сувенір в Каїрі, потрапив за ґрати — в невелику пірамідку підклали наркотики.

Український турист Ярослав Яковченко з Кривого Рогу, купивши під час екскурсії до пірамід в Єгипті сувенірну пірамідку, потрапив до поліції за купівлю наркотиків, що в Єгипті карається смертною карою чи 15-річним ув’язненням.

«До мене підбіг підліток, ламаною російською попросив купити невелику пірамідку — за п’ять доларів. Тут же скинув ціну до трьох. У підсумку я її купив за долар», — розповів Ярослав «Комсомольській правді в Україні».

Через кілька хвилин, за словами туриста, до нього підійшли поліцейські.

«Один із них вихопив у мене сувенір, покрутив у руках, спритним рухом змістив верхній конус. З пірамідки випав пакетик з порошком темного кольору. Поки я намагався збагнути, що відбувається, підбігли ще кілька поліцейських. Один надів на мене наручники, другий вихопив мій паспорт і почав кричати на всю площу: «Украйна». Потім мене запхали в машину і повезли до відділку», — згадав Ярослав.

Слідчий, до якого він потрапив, непогано знав російську мову. Він запитав в українця, чи знає він про страту, до якої в Єгипті засуджують за продаж та купівлю наркотичних речовин, і запропонував провести ніч в камері.

«Згадаєш, куди потрібно телефонувати і що робити. Інакше згниєш у в’язниці», — пригадує Ярослав слова поліцейського.

Після ночі в брудній клітці, коли його знову відвели до слідчого, українець мовчки зняв з себе годинник, золотий хрестик, подарований бабусею, і відмовився від грошей, які лежали в кишені в момент затримання. Але цього виявилося замало – і Ярослав залишився навіть без шкіряних туфель. Тоді його виштовхали з відділку на вулицю.

«У Єгипті наших громадян заарештовують з різних причин. Деякі туристи запевняють, що все було підлаштовано, а потім виявляється, їхня вина дійсно була… Місцева поліція іноді використовує своє службове становище, і особливо — під час революції. Але що б не сталося з туристами, не варто лякатися. Головне — нічого не підписувати і повідомити про інцидент в посольство, щоб всі допити проводилися в присутності нашого співробітника», — прокоментували інцидент в консульстві України в Єгипті.

19 грудня

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...