У Стамбулі сотні журналістів вийшли на акцію протесту

У Туреччині поліція заарештувала більше 30 журналістів за підозрою у зв’язках з курдськими бойовиками.

Сотні турецьких журналістів вийшли на вулиці Стамбула на акцію протесту. «Ви не можете примусити вільну пресу замовкнути!», — одне із гасел демонстрантів.

Акція стала відповіддю на масові арешти, які влада Туреччини провела у вівторок, 20 грудня. За підозрою у зв’язках з курдськими сепаратистами були затримані щонайменше 38 людей, серед яких є журналісти провідних видань і телеканалів, зокрема CNN-Turk і NTV.

Також було затримано фотокореспондента агентства Франс Прес Мустафа Озера, в будинку якого під час обшуку вилучили карти пам’яті.

Учасники акції вважають, що ситуація зі свободою слова в Туреччині погіршується. Близько 70 журналістів відбувають тюремне ув’язнення. Влада, втім, заявляє, що вони були засуджені за злочини, не пов’язані з журналістською діяльністю.

ОБСЄ вже попросило турецьку владу надати обґрунтування арештів, звернувши увагу на велику кількість затриманих журналістів.

Конфлікт Туреччини з Робочої партією Курдистану, яка домагається створення курдської автономії на південному сході країни, триває вже понад 25 років, він забрав більше 40 тисяч життів.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...