У Парижі проходить інавгурація Олланда

Церемонія передання повноважень від чинного президента Франції Ніколя Саркозі обраному главі держави Франсуа Олланду почалася сьогодні вранці у Єлисейському палаці (Париж).

До місця проведення інавгурації Олланд прибув без офіційного ескорту. Його машина — серійний автомобіль «Сітроен-С5» — слідувала у загальному потоці, зупиняючись на всіх світлофорах.

Відповідно до традиційного протоколу, Саркозі зустрів наступника на сходах палацу, після чого пішов з ним у внутрішні покої для півгодинної бесіди. Рандеву двох президентів проходить віч-на-віч. Під час цієї розмови колишній президент повинен передати новому главі держави ядерні коди, а також посвятити його у найбільш важливі державні секрети.

Сама інавгурація відбудеться одразу після бесіди Саркозі та Олланда у залі урочистостей Єлисейського палацу. Глава конституційної ради Жан-Луї Дебре оголосить підсумки президентських виборів, а новий президент підпише акт про вступ на посаду. Канцлер Ордена Почесного легіону генерал Жан-Луї Жоржелен вручить йому великий ланцюг цього ордена — символ вищої влади. Вступивши в обов’язки, президент звернеться до гостей зі своєю першою промовою у новій якості.

Коло запрошених не перевищує 350 осіб: керівники парламенту, члени уряду, який йде, а також делегація Коррез — провінційної бази Франсуа Олланда, який очолював до цього часу генеральну раду цього департаменту. За наполяганням президента у списку тільки офіційні особи: серед гостей не буде нікого із дітей глави держави. Не запрошені і сини його нинішньої супутниці життя Валері Трірвейлер.

Відразу після цього Олланд вилетить до Берліна для зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель — це буде його перший закордонний візит як глави держави.

Церемонія передання влади у Єлисейському палаці стала четвертою в історії п’ятої республіки. Вона не проводилася у 1969 році після відходу у відставку її засновника генерала де Голля, який прийняв рішення покинути свій пост до завершення повноважень. У 1974 році зміна президента сталася у зв’язку з кончиною після тяжкої хвороби Жоржа Помпіду. Передання влади наступнику проводилася по закінченні повноважень Валері Жискар д’Естена у 1981-му, Франсуа Міттерана у 1995-му і Жака Ширака — у 2007 році.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...