У Німеччині підвищують пенсійний вік до 67 років

Німеччина почала втілювати в життя закон про підвищення пенсійного віку з 65 до 67 років. Про це повідомило Федеральне відомство преси та інформації Німеччини.

«З 1 січня 2012 року розпочалася реалізація положень прийнятого в 2007 році Закону про адаптацію пенсійного віку до демографічного розвитку», — наголошується в повідомленні відомства.

Починаючи з січня 2012 року, пенсійний вік з 65 до 67 років буде збільшуватися до 2029 року поетапно, тобто щорічно на один-два місяці. Старе правило буде діяти тільки для осіб з робочим стажем не менше 45 років.

Крім того, з 63 до 65 років пенсійний вік підвищено для осіб з фізичними вадами і тих, хто через хворобу частково втратив працездатність.

Раніше за встановлений законом термін виходити на пенсію буде вирішуватися з 63 років з робочим стажем не менше як 35 років. Однак у цьому разі за кожен недопрацьований місяць з пенсії буде відраховуватися 0,3%. Тобто з виходом на «ранню» пенсію в 63 роки громадянин буде отримувати на 14,4% менше від передбачених для нього виплат.

Підвищення пенсійного віку стало однією з найбільш суперечливих соціально-економічних реформ уряду Ангели Меркель, проти якої широко виступали німецькі профспілки.

На момент набуття чинності законом в січні 2008 року його підтримували лише 5% громадян. Зі свого боку, керівництво країни аргументує пенсійну реформу старінням німецького суспільства, збільшенням тривалості життя, а також неможливістю постійного збільшення бюджетних дотацій до пенсійного фонду.

На сьогодні, за даними уряду ФРН, німецькі чоловіки в середньому отримують пенсію протягом 15 років, жінки – протягом 20. У 1960 році цей показник становив відповідно лише 10 та 11 років.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...