У дитсадках Кіровоградщини зашкалює рівень радіоактивного газу

На Кіровоградщині рівень радіоактивного газу радону подекуди зашкалює. Такі результати обстеження місцевих лікарень, шкіл та дитсадків. У деяких перебувати просто небезпечно.

І це лише попередні дані досліджень. Остаточні результати обіцяють у червні, повідомляє ТСН. Але вже нині батьки та вихователі приголомшені. В одному з дитсадків концентрація радону у 8 разів перевищує норму. Для маленьких вихованців це майже удвічі збільшує ризик захворіти на рак крові.

Ані адміністрація закладу, ані батьки навіть не здогадувалися, що у садочку такий високий рівень радіоактивного газу. У дитсадку такою новиною приголомшені. Десятки років, не знаючи про радіаційну небезпеку, у приміщенні їли та спали діти. Тепер тут розуміють, чому діти часто хворіють, а співробітники мають онкологічні захворювання.

Дитсадок розташований у приміщенні колишнього гуртожитку. Будматеріали сюди завозили з уранової шахти. «Ви знаєте, що тут шахта була, і вони все брали з тієї шахти на пол. На оце все бралося з шахти. Це точно, як будувалося», — розповіла завідувачка дитячого садка Валентина Трибиненко. Радіаційний радон — газ-супутник урану. Кіровоградщина має найбільші уранові поклади в Європі. Учені столичного Інституту гігієни та медичної екології впродовж місяця фіксували рівень радону у школах і дитсадках області.

У семидесяти відсотках зафіксували суттєве перевищення норми. З’ясували, що у деяких навчальних закладах перебувати просто небезпечно. «Є пряма залежність між спонтанною лейкемію у дітей та радоном. Якщо дитина отримує дозу опромінення 100 бекерель на метр кубічний, то ризик захворіти на лейкемію збільшується за одними даними на 20%, за іншими на 34%», — каже доктор біологічних наук інституту Марзєєва Тетяна Павленко.

Зате у приміщенні облдержадміністрації рівень радону у нормі. Новітній прилад демонструє концентрацію в режимі он-лайн. У цілковитій безпеці чиновники обговорюють результати вимірювань. Дітям обіцяють допомогти. «Батьки, коли побачать ці результати, а ми ці результати покажемо, звичайно, будуть стурбовані і, звичайно, вони нас у спокої не залишать. В рамках капітального ремонту, які регулярно проводяться в школах і дитячих садах, в літній час ми проведемо всі ці антирадонові заходи», — запевняє перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Олександр Шаталов. У дитсадку «Колос» не вірять, що косметичні заходи захистять дітлахів і вихователів від радону. Тут мріють про нове безпечне приміщення, де б 70 вихованців були в безпеці.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...