Туреччина і Азербайджан разом будуватимуть газопровід у Європу

26 грудня, Туреччина і Азербайджан підписали меморандум про взаєморозуміння щодо створення консорціуму, який будуватиме газопровід для постачання газу в Європу. Про це повідомляє турецький телеканал NTV.

Газ із азербайджанського родовища «Шах Деніз» постачатиметься європейцям через турецьку територію.

Міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз заявив, що вартість газопроводу визначатиметься Держнафтокомпанією Азербайджану — компанією Socar. За його словами, вартість може бути близька до раніше озвучених цифр – у 5 млрд доларів.

Будівництво газопроводу Trans Anadolu необхідно для експорту здебільшого з 50 мільярдів кубічних метрів газу, які Азербайджан має намір видобувати до 2025 року, повідомляють «Українські новини».

Баку і Анкара мають намір побудувати новий газопровід на території Туреччини. Очікується, що всі питання щодо цього газопроводу вирішаться наступного року, а проект буде здано до кінця 2017 року.

Засновниками консорціуму будуть Socar, турецький державний трубопровідний оператор Botas і турецька нафтова компанія Turkiye Petrolleri AO. Надалі до консорціуму зможуть приєднатися й інші міжнародні нафтогазові компанії. Цей газопровід стане основою «Південного газового коридору».

«Південний газовий коридор» є одним з пріоритетних для Євросоюзу енергетичних проектів, оскільки він покликаний диверсифікувати маршрути і джерела енергопостачань і тим самим збільшити енергетичну безпеку ЄС. До проектів «Південного газового коридору» відносяться газопровід «Набукко», Трансадріатичний газопровід, ITGI.

У квітні міністр палива і енергетики Юрій Бойко заявив, що Азербайджан готовий щорічно поставляти в Україну 5 млрд куб. м газу для терміналу з прийому зрідженого газу, що споруджується в Одесі.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...