Торги на Українській біржі завершилися масштабними розпродажами

Сьогодні, 23 травня, торги на УБ завершилися істотними розпродажами на тлі побоювань щодо можливого виходу Греції з єврозони.

За підсумками дня індекс УБ впав на 4,24% до 1080,29 пункту. Найбільші втрати понесли акції Єнакіївського МЗ (-8,01%), а також папери енергетиків: Донбасенерго (-7,07%), Центренерго (-7,86%). В цілому всі акції індексного кошика закрилися в мінусі.

У той же час серед паперів другого ешелону зростанням завершили сесію акції шахти Комсомолець Донбасу (+3,39%), Крюківського ВЗ (+1,46%), Північного ГЗК (+0,48%).

Як пояснили Корреспондент.biz в компанії Альтана Капітал, європейські індекси сьогодні демонстрували негативну динаміку в межах 1,5% -2%, падіння російських індикаторів було ще більш значним. Основною причиною втечі капіталу з високоризикових ринків акцій стало знову посилене побоювання щодо майбутнього Греції і єврозони в цілому. Напередодні колишній прем’єр-міністр грецької держави Лукас Пападемос заявив про те, що уряд країни обговорює підготовку до виходу з зони євро.

Пізніше голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і новий президент Франції Франсуа Олланд у своїх виступах зазначили, що ЄС зробить все, щоб не допустити подібного розвитку подій. Тим не менш, слова єврочиновників не вселили довіри гравцям. Чутки про можливий вихід Греції з єврозони все частіше витають на ринках, більше того, в ЗМІ неодноразово з’являється інформація про розробку різних сценаріїв позбавлення Афін нинішнього статусу.

На тлі наростаючих ризиків інвестори намагаються знайти «тиху гавань», зокрема попитом зараз користуються німецькі облігації. Дохідність бондів Німеччини опустилася до рекордно низьких значень.

Тиск на фондові біржі чинила також жорстка позиція Меркель щодо випуску єдиних бондів зони євро. Нагадаємо, що сьогодні в Брюсселі проходить зустріч глав урядів ЄС, одним з ключових питань якої стануть спільні облігації.

Єдиним позитивним фактором середи стала статистика з-за океану. Показник продажів нових будинків у квітні в США показав позитивну динаміку і перевищив прогнози експертів. Однак на тлі загального песимізму дані залишилися не поміченими трейдерами.

«Завтрашній день буде багатий на макростатистику, що, очевидно, підвищить волатильність торгів на УБ і створить передумови для спекуляцій. У той же час ситуація на фондових ринках залишається напруженою, причини для розвороту спадного тренда відсутні», — сказала економіст відділу інвестиційного консалтингу Альтана Капітал Яна Лаврик.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...