Суд оштрафував капітана судна, що не надав допомогу «Булгарії»

За ненадання допомоги потерпілим під час аварії теплохода «Булгарія» суд засудив капітана суховантажу «Арбат» Юрія Тучина до штрафу в 130 тисяч рублів, повідомляє «ВВС».

Максимальне покарання, що загрожувало Тучину за 270 статтею Кримінального кодексу, — два роки позбавлення волі.

Справа слухалася Камсько-Устьінським районним судом Татарстану в особливому порядку — без проведення судового слідства, опитування свідків і потерпілих, — оскільки Тучин частково визнав свою провину і сам клопотав про таку процедуру.

Аналогічне звинувачення пред’явлено капітану баржі буксирного складу «Дунайський-66» Олександру Єгорову, який свою провину не визнає.

За версією слідства, керований Тучином суховантаж «Арбат» в порушення кодексу внутрішнього водного транспорту пройшов повз судна, що зазнало лиха.

Звинувачення просило засудити капітана до одного року і двох місяців позбавлення волі умовно з випробувальним терміном три роки.

У ході розслідування справи Тучин визнав свою провину лише в тому, що не зупинився в районі корабельної аварії.

За його версією, через дощ видимість була погана, і про справжні масштаби події він не здогадувався, а бачив лише рятувальні плоти, які суховантаж міг розчавити при наближенні.
Коли він доповів про побачене диспетчеру, то, за його словами, отримав наказ рухатися далі, оскільки слідом все одно йшло судно «Арабелла».

За словами адвоката підсудного Юлії Зарубіної, у результаті суд призначив капітану те покарання, про яке просила сторона захисту.

Звинувачення у ненаданні допомоги потерпілим пред’явлено й іншому капітану — Олександру Єгорову з буксира «Дунайський 66». Розгляд його справи перенесено на більш пізній термін у Московський районний суд Казані.

Обвинувачений заявляє, що жодних порушень в його діях не було. За словами капітана буксира, він нічим не міг допомогти постраждалим, і жертв могло бути більше, якби він підійшов ближче до місця аварії «Булгарії».

Капітан трипалубного теплохода «Арабелла» Роман Лізалін, який у результаті і підібрав пасажирів «Булгарії», що вижили, частково підтвердив доводи Єгорова.

Серйозніші звинувачення пред’явлені главі компанії-суборендаря затонулого теплохода Світлані Інякіній і старшому експерту Камської філії Російського річкового регістру Якову Івашову. Зараз вони знаходяться під арештом, їм загрожує від 4 до 10 років позбавлення волі.

Як повідомляв ForUm, двопалубний дизель-електрохід «Булгарія» побудований у 1955 році в Чехословаччині, затонув 10 липня під час грози в Куйбишевському водосховищі в Татарстані за три кілометри від берега. Унаслідок катастрофи загинули 122 людини.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...