Стратили «ізраїльського шпигуна» в Ірані, який убив науковця-ядерника

Вранці 15 травня в Ірані стратили «ізраїльського шпигуна», якого визнали винним у вбивстві іранського фізика-ядерника, повідомило місцеве телебачення.

За даними телеканалу, 24-річного Маджида Джамалі Фаші, якого суд визнав агентом ізраїльської спецслужби Моссад, повісили в одній із в’язниць Тегерана, передає Lenta.ru.

Він був засуджений за вбивство професора Масуда Алі Мохаммаді. Науковець загинув у січні 2010 року, коли поруч з його машиною, припаркованою в центрі Тегерана, вибухнув замінований мотоцикл.

Іранські ЗМІ тоді повідомили, що професор був викладачем у галузі атомної енергетики, причому деякі агентства називали його «одним з провідних вчених-атомників країни».

На допитах Фаші визнав себе винним та зізнався, що ліквідував Мохаммаді за завданням ізраїльських спецслужб. За словами Фаші, ізраїльтяни обіцяли йому 50 тисяч доларів за вбивство науковця, але виплатили лише половину суми.

За останні кілька років було вбито щонайменше п’ятьох іранських учених-ядерників. Тегеран вважає, що таким способом США та Ізраїль намагаються зірвати іранську ядерну програму.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...