Стахановський завод феросплавів — під загрозою зупинки

Стахановський завод феросплавів (Луганська область) побоюється зупинки підприємства в разі переходу з 1 на 2 клас споживання електроенергії.

Про це журналістам повідомив виконуючий обов’язки голови правління заводу Володимир Солошенко.

«Якщо вийде в світ та постанова НКРЕ, про яку йде мова, про переведення нас на інший клас вартості електроенергії, то практично ми змушені будемо зупинитися… так як ми станемо неконкурентоспроможними», — сказав він.

У свою чергу перший заступник голови правління Денис Сисоєв зазначив, що на даний момент чинна постанова НКРЕ № 1052 від 13 серпня 1998 року визначає порядок визначення класу споживачів електроенергії.

У ній до 1-го класу відносяться споживачі, які приєднані до шин електростанцій, за винятком гідроелектростанцій, а також до шин підстанцій електричної мережі напругою 220 кВ і більше, незалежно від ступеня напруги в точці продажу електроенергії передавальної організації споживачам.

У той же час, за його словами, Національна комісія держрегулювання енергетики розробила проект постанови, якою пропонується внести зміни в чинний порядок.

«У нас є підстанція, в неї входять 220 кВ напруги, а точка продажу у нас 10 кВ, при цьому НКРЕ пропонує вимкнути цей пункт і, відповідно, до 1-го класу будуть належати споживачі, які будуть отримувати електроенергію в точці продажу понад 27,5 кВ», — зазначив він.

В результаті, за словами Сисоєва, підприємство автоматично перейде на 2 клас споживання електроенергії, що спричинить збільшення ціни електроенергії для нього на 27,5%, внаслідок чого продукція підприємства стане нерентабельною, тому що частка електроенергії в її собівартості займає від 50 до 60%.

«Це вже друга спроба запровадити дану постанову, в 2010 році вже одна така спроба була зроблена, потім заднім числом НКРЕ скасовував свою постанову, так як близько 170 підприємств підпадало під неї і переходило на 2 клас споживання електроенергії, а одиниці з них зможуть витримати таке підвищення», — сказав він.

За словами Сисоєва, НКРЕ планує визначитися з ухваленням даного рішення до 30 травня, зокрема, 29 травня планується провести круглий стіл з представниками промисловості.

Як повідомляло агентство, раніше Запорізький феросплавний завод також заявив про можливу зупинку в разі подальшого зростання тарифів на електроенергію.

2011 рік СЗФ закінчив зі збитками 235,161 млн гривень, скоротивши чистий дохід на 4,7%, або на 69,954 млн гривень до 1 418,145 млн гривень, порівняно з 2010 роком.

Основною продукцією заводу є феросиліцій і силікомарганець.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...