Співвласника клубу в Пермі «Хромая лошадь», що згорів, посадили на 6,5 років

Ленінський районний суд Пермі у понеділок засудив бізнесмена Костянтина Мрихіна, співвласника клубу «Хромая лошадь», що згорів у 2009 році, до шести років і шести місяців колонії загального режиму.

Пожежа в клубі, що стала найбільшою в Росії за кількістю жертв за останні півстоліття, сталася в ніч на 5 грудня 2009 року. Від опіків та отруєння продуктами горіння загинули 156 людей, десятки отримали травми.

Вирок набув чинності з моменту його оголошення, строк обчислюється з урахуванням перебування Мрихіна в СІЗО.

Справу відносно Мрихіна було виділено в окреме провадження, оскільки підозрюваний після трагедії переховувався в Іспанії. Потім його екстрадували в Росію. Бізнесмен обвинувачувався за статтею про надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки, вчинених організованою групою, що призвели через необережність заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю і смерті двох і більше осіб. Максимальне покарання за цією статтею — до десяти років позбавлення волі.

Формулювання звинувачення було змінено на «надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки, вчинених групою осіб за попередньою змовою і призвели через необережність заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю і смерті двох і більше осіб». При цьому суд врахував пом’якшуючі обставини у справі Мрихіна: хронічне захворювання у підсудного, малолітня дитина, каяття, повідомляє РІА «Новости».

У справі про пожежу суд триває з осені 2010 року. Потерпілими в матеріалах значаться понад 400 осіб, фігурантами справи — вісім. З них під арештом залишається один — бізнесмен Анатолій Зак, якого слідство називає фактичним власником закладу.

Зак, головний, за версією слідства, обвинувачений і фактичний власник закладу, неофіційний виконавчий директор клубу Світлана Єфремова і арт-директор Олег Феткулов теж, як і Мрихін, обвинувачуються за статтею «надання у складі організованої групи послуг, що не відповідають вимогам безпеки життя і здоров’я споживачів, що призвело через необережність заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю і загибель людей».

Екс-глава Держпожнагляду по краю Володимир Мухутдінов обвинувачується у зловживанні посадовими повноваженнями. На думку слідства, він видав «Хромой лошаді» і магазину «Ля Кав» висновки, що не відповідали дійсності, щодо додержання вимог пожежної безпеки. Інспектори його відомства Дмитро Росляков і Наталія Прокоп’єва у зв’язку з проведенням ними неналежних перевірок у клубі обвинувачуються у халатності.

Ігорю і Сергію Дербеньовим, які застосували в клубі, за версією слідства, піротехніку, пред’явлено звинувачення в порушенні правил використання піротехнічних виробів, що призвело через необережність заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю і загибель людей.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...