Сомалійські рибалки просять припинити авіаудари по піратах

Сомалійські рибалки звернулися у п’ятницю до представників міжнародного військово-морського контингенту з проханням припинити авіаудари по прибережних селах.

У вівторок об’єднані війська Євросоюзу вперше обстріляли піратів на території Сомалі з вертольотів, знищивши кілька човнів. Рибалки заявили, що під час атаки були знищені і їхні судна, незважаючи на звіт командування об’єднаними європейськими силами про те, що обстріл був точковим. Мирні сомалійці побоюються за своє життя в разі наступних обстрілів.

Страх рибалок обгрунтований зовнішньою схожістю їхніх човнів з піратськими. Вони зазначають, що їх складно відрізнити один від одного.

Сили НАТО і ЄС отримали право боротися з сомалійськими піратами в морі у 2008 році. У березні 2012 року глави міністерств закордонних справ Євросоюзу схвалили початок боротьби і на суші. При цьому, як заявив командувач об’єднаними європейськими силами в регіоні контр-адмірал Данкан Поттс, це не означає, що війська висадяться на території Сомалі.

Зараз сомалійські води патрулюють дев’ять кораблів країн-членів ЄС: Франції, Німеччини, Іспанії, Португалії, Італії та Голландії.

Сомалійські пірати захоплюють судна біля своїх берегів і беруть їхні команди в заручники, вимагаючи викуп. Збиток їх діяльності у 2011 році склав сім мільярдів доларів. Останній інцидент стався 10 травня, коли пірати захопили грецький танкер «Смірні» (Smyrni) в акваторії Аравійського моря. Поки про його долю нічого не відомо. До теперішнього часу в заручниках у сомалійських піратів знаходяться близько 200 моряків.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...