Скажений собака поставив на вуха всю санстанцію Києва

На вихідних у районах сусідніх із Подільським, ветеринари влаштують виїзні прийоми.

Уперше за 20-ть років у Києві з’явився сказ. Сказився домашній собака, який вкусив свою власницю. Діагноз підтверджено офіційно, повідомляють журналісти ТСН.

«Собака добрий, але має слабкі нерви». Ця вивіска на воротях єдине, що тепер нагадує про тварину. Потрапити у двір де жив хворий на сказ пес — неможливо, господар на роботі, господиня, після укусу — в лікарні. Лікарі до неї не пускають, відомо, що жінці колють антирабічну вакцину та імуноглобуліни, які мають уберегти її від сказу. Лікування триватиме три місяці.

Сусід Микола Софійченко, чия хата поруч, розповідає, що собака в сусідів жив більше трьох років. Часто тварину відпускали із двору на прогулянку, поруч пустир.

Днями цими вулицями ходив цілий десант ветеринарів. Щеплення від сказу робили всім тваринам. У Миколи, хоча пес і був щеплений, укололи додатково, дісталось і котові.

«Я тут 30 років живу, це перший випадок, що це трапилось. Люди були шоковані», — розповів пан Микола.

Сказ реєстрували в районах навколо столиці, нинішній випадок — перший серед тварин, які заразилися на території Києва. Тепер у Подільському районі оголосили карантин.

«На цій території не можна вивозити котів і собак за межі району на період карантину. Всі тварини цього району мають бути щеплені. Це не тільки коти і собаки — там утримуються і кози і коні», — повідомив заступник керівника головного управління ветеринарної медицини Києва Ігор Басюк.

На вихідних у районах сусідніх із Подільським, ветеринари влаштують виїзні прийоми. Запрошують усіх, хто має домашніх тварин приводити їх на щеплення. Це безкоштовно. Прийматимуть у ЖЕКах, запрошення людям роздали по поштових скриньках.

«Ми звернулись до КМДА, щоб вони активізувались по відлову безпритульних тварин. Позиція ветслужби завжди була одна — вони повинні відловлюватись і триматись в притулках», — переконаний Басюк.

Сказ — гостра вірусна хвороба,передається через слину при укусі хворою твариною. Основний поширювач сказу в Україні — лисиці. Вони, з настанням осені ближче приходять до людських жител.

Уберегти домашніх улюбленців від сказу допоможе щеплення. Його треба робити не рідше разу на рік. А при укусі тварин людям радять негайно звертатися до лікаря. Сказ — хвороба смертельна. Лише цьогоріч від нього в Україні померли три людини.

19 грудня

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...