Ситуація на польській митниці ускладнюється

Ситуація на кордоні з Україною може вийти з-під контролю. Це станеться, якщо польський уряд не піде на діалог з працівниками митної служби, які протестують проти підвищення пенсійного віку до 67 років. Про це сказав голова правління однієї із п’яти профспілок митників, які створили спільний комітет для координації протесту, Celnicy PL Славомир Сіви, передає «УНІАН».

Він зазначив, що митники не готують протест навмисне до Євро-2012, але так склалося, що саме зараз польський парламент розглядає законопроект, який визначає умови виходу на пенсію службовцям силових структур.

Сіви не став прогнозувати, які черги можуть утворитися на кордоні між співорганізаторами заходу, зазначивши можливість значних труднощів для бажаючих перетнути кордон. «Ситуація може вийти з-під контролю», — сказав він.

Співрозмовник агентства зауважив, що профспілки домагаються від уряду внесення митників у список служб, які мають пільгові умови виходу на пенсію після 25 років роботи, як, наприклад, прикордонники, поліцейські та пожежні.

За словами Сіви, 10 із 15 тисяч польських митників підписали листа главі польського уряду Дональду Туску з цього приводу, назвавши відсутність пенсійних привілеїв для них «дискримінацією».

Він також додав, що деякі керівники Митної служби Польщі допускають безпрецедентні кроки для того, щоб зменшити черги на кордоні, які утворилися у результаті останнього страйку митників, що почався 8 травня.

Зокрема, за його словами, йдеться про введення «вибіркового контролю», який відкриває дорогу для контрабанди до Польщі.

Керівник Celnicy PL також зазначив, що створений польською владою портал granica.gov.pl не показує реальний час очікування перетину кордону між Україною і Польщею.

Він зазначив, що недавно йому подзвонив водій із пункту пропуску у Корчовій-Краковець (Львівська область), який сказав, що час очікування становить 30 годин, у той час як портал показував 4.

Як повідомляв ForUm, на Євро-2012 рух на українсько-польському кордоні може бути паралізовано.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...