Сhevron хоче видобувати газ у Львівській та Івано-Франківській областях

Представники американської компанії Сhevron, переможця тендеру на геологічне вивчення та розробку Олеської газоносної площі (Львівська та Івано-Франківська обл.), спільно з представниками державної компанії «Надра Олеська» почали переговори з приводу майбутнього підписання спільного операційного договору.

Як стало відомо ZN.UA, у переможців тендеру на освоєння Юзівської і Олеської площ є 90 днів для підготовки свого проекту УРП та подання його для підписання. Процедура безпосереднього уточнення та підписання може після цього зайняти ще 3-4 місяці.

Таким чином, можна припустити, що до парламентських виборів в Україні переможці тендерів на освоєння Юзівської і Олеської площ навряд чи захочуть підписати договори про УРП і спільний операційний договір, незважаючи на гарантії нерозповсюдження на УРП можливих змін у законодавстві України.

Нагадаємо, що підписання договору про УРП і спільного операційного договору компаніям-переможцям необхідно для того, щоб приступити до робіт на вищевказаних площах.

Як повідомлялося, промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах має початися у 2017 році. Буріння на Юзівській площі (Харківська та Донецька обл.) має розпочатися вже у 2013 році, дослідно-промислова розробка – у 2015 році. Початок робіт на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська обл.), заплановано на 2014 рік, дослідно-промислову розробку – на 2016 рік.

За базовим сценарієм, Україна зможе видобувати на Юзівській і Олеській площах 15 млрд куб. м. газу на рік. А оптимістичний сценарій передбачає видобуток в пікові роки близько 50 млрд куб. м. газу

Chevron є другою за величиною енергетичною компанією США. Корпорація здійснює свою діяльність більш ніж у 180 країнах. Чистий прибуток нафтогазового гіганта в першому кварталі 2012 року зріс на 4,19% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склав $6,471 млрд.

Як заявляв раніше міністр екології Едуард Ставицький, Shell і Сhevron мають намір на етапі геологорозвідувальних робіт пробурити близько 5 тис. свердловин на Юзівській і Олеській площах, що перевершує попередні очікування держави. Міністр повідомив, що за пропозицією Shell і Сhevron частка держави в отримуваній продукції, складатиме більше 30%, тоді як мінімальною умовою було 16,5%.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...