«Рятівний» для фермерів закон підніме ціну на молоко в крамницях

Чотири гривні за літр – така ціна на молоко можлива при закупівлі. Депутати вже працюють над новим законопроектом, головна мета якого – встановити фіксовану ціну на молоко, йдеться в сюжеті ТСН.

Таким чином політики сподіваються збільшити прибутки фермерів та стимулювати розведення корів. Селянам новації на руку, адже молокозаводи купують їхнє молоко майже за безцінь.

Платять нині по-різному. Взимку – дорожче, доходить до 4 гривень за літр. Улітку – дешевше, біля 3 гривень. Проте й така ціна — за щастя для виробників, бо ж у середньому молоко купують по 2,5 грн. за літр.

Фермери скаржаться: сенс працювати був би, якби ціна складала бодай 5 гривень. У простих селян натомість молоко приймають взагалі за безцінь – по півтори гривні.

Переробними посилаються на низьку якість продукту. Мовляв, не ті санітарні умови та методи збереження, щоби платити більше. Молокопереробники переконані, новий законопроект із фіксованою ціною закупівель нічого не змінить. «Мінімальні ціни уже вводили декілька разів.

Такий приклад був у нас в Україні, це було на початку 2000-х років, але вони не працювали. У нас існує ринок і він регулює ціни, навіть закупівельні», — пояснює голова ради директорів Союзу молочних підприємств Вадим Чагаровський.

Експерти не відкидають, що із збільшенням закупівельної ціни на молоко зросте, так само пропорційно може підскочити його вартість у магазинах. І тоді насамперед постраждають споживачі. Проте на ціну впливає ще один чинник. Аби молоко лилося рікою треба збільшити поголів’я рогатої худоби. Держава взялася стимулювати фермерів – дотаціями.

З 1 червня за утримання та збереження молодняка від 3до 5 місяців доплачуватимуть по 250 грн, за старших по 500 і так протягом 3-х місяців. Таким чином сподіваються пригальмувати тенденцію до масового вирізання худоби.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...