Родичі загиблих в єгипетських заворушеннях пригрозили Мубараку самосудом

Родичі демонстрантів, загиблих в дні масових заворушень в Єгипті, пригрозили влаштувати самосуд над колишнім президентом країни Хосні Мубараком, якщо йому не винесуть смертний вирок.

Вчора в єгипетській столиці поновилися слухання в рамках процесу про розстріл демонстрантів у дні масових заворушень в січні 2011 року.

Крім екс-глави держави, головними обвинуваченими у справі проходять його сини Гамаль і Аля, а також колишній глава МВС Хабіб аль-Адлі і шість його високопоставлених помічників.

Родичі загиблих вкрай незадоволені затягуванням процесу, який триває майже півроку і супроводжується періодичними перенесеннями засідань. Захист потерпілих вимагав змінити склад суддівської колегії, проте клопотання були відхилені.

Адвокати колишнього президента тим часом продовжують наполягати на невинності свого підзахисного. Вони посилаються на факти подальшого розвитку політичної обстановки в країні. В останні місяці, вже під час відсутності Мубарака, в Єгипті не раз спалахували заворушення, що забрали життя десятків людей.

Але родичі загиблих налаштовані інакше. Як повідомляє ИТАР-ТАСС, в понеділок вони зібралися біля будівлі Поліцейської академії в Каїрі, де проходить засідання суду, і пообіцяли «особисто влаштувати страту над колишнім президентом і аль-Адлі за тих, хто з їх вини лежить зараз в могилах».

Постраждалі заявляють, що готові піти на це, якщо суд під керівництвом Ахмеда Ріфаата не винесе смертний вирок Мубараку і колишньому главі МВС.

Тим часом, суд продовжить свою роботу у вівторок, 3 січня. У найближчі три дні засідання будуть проходити щодня. Як очікується, цього тижня у слуханнях візьмуть участь представники генпрокуратури Єгипту та адвокати захисту.

На вчорашньому засіданні судді ухвалили прийняти до вивчення документальні відеозаписи подій тих днів, які представить їм Союз телерадіомовлення.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...