Роботи з будівництва ядерного реактора відновила Північна Корея

Американські експерти повідомляють про відновлення будівельної активності на північнокорейському підприємстві зі збагачення урану в Йонбені, передає РИА «Новости».

Як зазначається на сайті 38north.org, що спеціалізується на новинах про КНДР, група аналітиків, очолювана колишнім співробітником держдепартаменту США Джоелом Вітом, вивчивши знімки із супутника, припустила, що йдеться про відновлення робіт з будівництва «нового експериментального» ядерного реактора на легкій воді.

На думку експертів сайту, який було створено Інститутом США і Кореї при Школі передових міжнародних досліджень імені Пола Нітце при університеті Джонса Гопкінса, Пхеньян тепер близький до завершення будівництва захисної оболонки реактора. Реактор, за їхніми розрахунками, може почати функціонувати протягом 1-2 років.

Роботи на реакторі були, ймовірно, відновлені наприкінці лютого або початку березня.

Наступним важливим кроком у будівництві реактора, згідно з думкою фахівців інституту, повинне стати вантаження важких компонентів, таких як корпус реактора, генератор пари і компенсатор тиску.

На здійснення цих дій, за їх оцінками, піде від 6 до 12 місяців.

«В цілому, може знадобитися ще 1-2 роки, перш ніж об’єкт почне функціонувати», — цитують видання експертів.

Як відмічають газети, подібні прогнози грунтовані на аналізі супутникових знімків від 30 квітня, на яких явно видно відмінності від фото, зроблених 24 грудня 2011 року і опісля ще пару місяців.

Видання підкреслюють: КНДР заявляє, що будує легководний реактор для виробництва електроенергії.

Незважаючи на це, додають ЗМІ, міжнародне співтовариство підозрює, що реактор потрібний країні для отримання більшої кількості ядерного палива.

Північна Корея оголосила себе ядерною державою у 2005 році. У 2006-му і в 2009 роках КНДР провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. У відповідь на дії Пхеньяна Рада Безпеки ООН ухвалила низку резолюцій, що вимагають від КНДР припинити діяльність у ядерній сфері.

Тим часом, за даними ЗМІ, померлий в грудні минулого року глава КНДР Кім Чен Ір заповідав своїм соратникам не зупиняти розробку зброї масового ураження.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...