Рибаков: Мовне питання необхідно винести на всенародний референдум

«І парламентська більшість, і парламентська опозиція демонструють цілком зрозуміле напередодні виборів бажання сподобатися своєму електорату, намагаючись вкотре розіграти мовну карту. Переконаний, що ні ті, ні інші не зацікавлені у консенсусі. Сьогодні, напередодні старту виборчої кампанії, обидва табори підняли на свої щити гасло «Чим гірше, тим краще». Про це заявив лідер депутатської фракції «Реформи заради майбутнього» Ігор Рибаков, коментуючи журналістам останні події у Верховній Раді.

Рибаков упевнений, що заяви про розпуск парламенту і дострокові вибори — «просто ще одна спроба сподобатися радикально налаштованій частині електорату».

Політик зазначив, що жодних правових підстав розпускати Верховну Раду сьогодні немає. «Ті, хто заявляють подібне, прекрасно знають, що, згідно з законодавством, розпускати парламент і призначати позачергові вибори менш ніж за 6 місяців до виборів – неможливо», — нагадав Рибаков.

«Однак людям, які не розбираються у тонкощах законодавчих, ідея розпустити Верховну Раду, скомпрометовану «боєм», подібним учорашньому дуже сподобається», — додав він.

«Тому наша депутатська фракція «Реформи заради майбутнього» закликає всі політичні сили припинити передвиборчі ігрища у стінах вищого законодавчого органу країни. На порядку денному Верховної Ради повинні стояти виключно питання соціально-економічного характеру. Ніяких законопроектів, які дратують суспільство, на зразок мовного, депутати не мають права вносити на розгляд ВР», — заявив лідер фракції.

Рибаков нагадав, що затверджений Президентом ще у березні Національний план дій впровадження економічних реформ містить більше двохсот пунктів.

«Мені цікаво, хто із тих, хто вчора влаштував чергове побоїще в президії Верховної Ради, хоча б заглянули у цей документ, не кажучи вже про те, щоб приєднатися на законодавчому рівні до його виконання?»

«Зрозуміло, — переконаний політик, — що закривавлені сорочки і літаючі по сесійній залі парламенту порожні пляшки дають набагато більш ефектну телевізійну картинку, ніж копітка і рутинна робота над прийняттям законів».

«Проте я б не радив політикам застосовувати у сьогоднішніх умовах кредо «хліба і видовищ», бо ті, хто його вигадали, погано закінчили», — застеріг політик.

«Мовне ж питання фракція «Реформи заради майбутнього» пропонує винести на всенародний референдум, щоб своє слово сказав народ, — акцентував Рибаков. — І ми готові ініціювати такий референдум, оскільки переконані, що наше суспільство набагато мудріше, толерантніше і далекоглядніше, ніж ті його представники, які із завидною регулярністю б’ються перед десятками націлених на них телекамер».

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...