Рада прийняла закон про розвиток виробництва біопалива

Верховна Рада України, у ході ранкового засідання, прийняла у другому читанні і як закон законопроект про розвиток виробництва та споживання біологічних палив, що визначає правові засади регулювання обігу (виробництва і споживання) біологічних палив, які базуються на основі використання джерел відновлюваної сировини та біохімічних методів її переробки.

Документом пропонується віднести до біологічних палив: біоетанол; біопаливо моторне; біопаливо дизельне; сумішеві палива; компоненти, виготовлені з біологічної енергетичної сировини, для змішування з традиційними видами палива; біоводень; біогаз; ЕТБЕ (етил-трет-бутиловий ефір), виготовлений з використанням біоетанолу.

Планується також, що держава забезпечуватиме розвиток виробництва та споживання біопалива шляхом вжиття заходів з економічного стимулювання споживання біопалива виробниками і споживачами в Україні.

Зокрема держава сприяє виробництву: дизельного біопалива з вмістом етилового або метилових ефірів жирних кислот, отриманих з рослинних олій та тваринних жирів, в таких пропорціях до загального обсягу виробництва дизпалива в Україні: у 2012 році — не менше 2%; в 2013 році — не менше 5, 75%; у 2014 році — не менше 10%; у 2015 році — не менше 20%.

Сумішевих бензинів і моторних палив з вмістом біоетанолу в таких пропорціях до загального обсягу виробництва бензинів в Україні: у 2012 році — не менше 2%; в 2013 році — не менше 5,75%, в 2014 році — не менше 15%; в 2015 році — не менше 20%.

Документ містить також норму, згідно з якою розпорядники державних коштів при здійсненні закупівель палива для технічних засобів за рахунок державних коштів виходять з того, що частка біопалива в такому паливі обов’язково повинна становити: у 2012 році — не менше 1%, в 2013 році — не менше 2%, у 2014 році — не менше 3%; в 2015 році — не менше 4%.

Відповідно до закону, недотримання вищевказаних норм розпорядниками державних коштів допускається виключно у випадках відсутності пропозиції такого палива на ринку, якщо експлуатація технічних засобів неможлива з використанням біопалива або в інших випадках, передбачених нормативно-правовими актами.

Нагадаємо, раніше у Міненерговугілля заявили, що Україна буде поступово переходити на додавання 5% біоетанолу в бензин відповідно до вимог законодавства ЄС.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...