Псевдоюрист надурив сотні чорнобильців із виплатами

Шахрай обіцяв швидке рішення суду по виплатах.

Чорнобильці Білої Церкви втратили свої кревні у гонитві за тим, що їм гарантує законом держава. Жертвами шахраїв ставали цілі під’їзди. Спрацьовувало «сарафанне радіо». Інформація про гарантований перерахунок пенсій поширювалася швидко. Поспішали і самі люди. За чутками, з нового року все це мало припинитися.

Люди повірили псевдоюристу, який обіцяв за гонорар домогтися через суд чорнобильських виплат. Судові рішення були, але фальшиві.

На сумнівну пропозицію українці приставали через обіцяний термін процедури — не більше місяця.

Із фальшими документами вони йшли у Пенсійний фонд. Там підробку виконавчих листів помітили не відразу, а лише під час чергової звірки документів.

«Звернули увагу на те, що адреса у виконавчому листі не співпадає з адресою у постанові суду, а суд дав відповідь, що така справа не розглядалася», — розповіла керівник управління Пенсійного фонду м.Біла Церква.

Постанови про стягнення пенсій були завірені мокрими печатками голови суду. Експертиза показала, що кліше — підробка.

За послуги псевдоадвоката люди платили по три тисячі гривень. А в очікуванні компенсації та підвищеної пенсії звільнялися з роботи. У міліції переконані, що потерпілих від аферистів насправді значно більше.

Пенсійні фонди чорнобильських зон, куди входить і Біла Церква, просто завалені виконавчими листами про стягнення виплат. Ось вона — розплата за двадцять років соціального популізму. Кожна влада перед виборами у боротьбі за прихильність електорату збільшувала пільги. А до бюджету заклала на кожного чорнобильця 5 гривень.

Скільки грошей, гарантованих законом, але за підробними виконавчими листами, отримали чорнобильці, слідство ще з’ясує.

«Зараз у нас жодної виплати не було, але ми підозрюємо, що їх було близько 300 сфальшованих рішень суду. І серед них, можливо, повторюю, — можливо, — були такі виплати», — розповів керівник прес-служби міліції Київської області Микола Жукович.

Підробки документів були над’якісними, і тепер треба встановити головне — чи самостійно діяли заарештовані. Вони дають суперечливі покази. І зібраних із населення грошей у них не знайшли.

Нагадаємо, напередодні чорнобильці під Кабміном влаштували багатотисячну акцію. Влада пішла їм на поступки, погодившись підняти пенсії чорнобильцям.

2 грудня

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...