Прокуратура Сумщини повернула населенню 5,5 мільйона гривень заборгованої заробітної плати

Органами прокуратури Сумської області забезпечено оперативне реагування щодо утворення боргів із виплати заробітної плати та єдиного соціального внеску шляхом невідкладної організації перевірок із залученням уповноважених органів влади та контролю.

Фактично кожний боржник стає об’єктом уваги з боку прокуратури, інших правоохоронних і контролюючих органів. Особлива увага приділяється діяльності підприємств, які допускають зростання заборгованості. А таких в області кілька – Шосткинський казенний завод «Зірка», ПАТ «Центролит», ПАТ «Селмі», ПАТ «Нафтопроммаш».

Стосовно службових осіб цих підприємств в поточному році порушено 6 кримінальних справ, предметом розслідування яких є порушення трудового, податкового законодавства, зловживання з майном та коштами.

Для прикладу. Шосткинською міжрайонною прокуратурою розслідуються кримінальні справи стосовно службових осіб казенного заводу «Зірка» за фактами безпідставного непроведення розрахунків при звільненні 161 працівника на суму майже 2 мільйона гривень, привласнення, розтрати майна і коштів заводу на суму 270 тисяч гривень.
Триває досудове слідство у кримінальній справі, порушеній стосовно службових осіб управління державної виконавчої служби Шосткинського міжрайонного управління юстиції за частиною 1 ст. 364, частиною 1 ст. 191 Кримінального кодексу України, які сприяли реалізації арештованого майна заводу.

Розслідуються кримінальні справи, порушені стосовно службових осіб ПАТ «Центролит» за фактами безпідставної невиплати заробітної плати у розмірі майже 4 мільйони гривень, грубих порушень законодавства про працю, несплати до місцевого бюджету податку з доходів фізичних осіб на суму 3,8 мільйона гривень.
У діяльності цього підприємства встановлені також операції по придбанню у 2009 році акцій за завищеними цінами, в результаті чого створено заборгованість товариства перед ТОВ «Старокостянтинівський цукровий завод» на суму понад 250 мільйонів гривень. Після втручання прокуратури старокостянтинівці відмовились від кредиторських вимог до «Центролиту».

Направлено до суду кримінальну справу за частиною 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України стосовно голови правління ПАТ «Селмі» за фактом розтрати державного майна, придбаного за бюджетні кошти на суму 1,2 мільйона гривень. Судовий розгляд справи триває.
Охтирською міжрайонною прокуратурою стосовно службових осіб ПАТ «Нафтопроммаш» порушено кримінальну справу за фактом несплати до місцевого бюджету податку з доходів фізичних осіб на суму 284 тисячі гривень. Цією ж прокуратурою розслідується кримінальна справа за частиною 2 ст. 364, частиною 2 ст. 366 і частиною 2 ст. 382 Кримінального кодексу України стосовно державного виконавця ВДВС Охтирського МРУЮ за фактом сприяння у реалізації майна товариства, що перебувало під арештом, на суму майже 245 тисяч гривень. Продовжують виявлятися непоодинокі факти використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин. На незаконні дії роботодавців майже всі прокурори районного рівня реагували відповідними заходами. Приміром, прокуратурою Білопільського району розслідується кримінальна справа за частиною 1 ст. 172 Кримінального кодексу України стосовно директора одного з товариств, який з вересня по листопад минулого року використовував найману працю семи осіб без офіційного оформлення трудових відносин, заробітна плата яким виплачувалась у готівковій формі без здійснення необхідних відрахувань.

З початку нинішнього року органами прокуратур и області до місцевих судів заявлено 281 позов з питань захисту прав громадян на оплату праці на загальну суму 1,5 мільйона гривень, судами розглянуто і задоволено 173 заяви на суму 1,2 мільйона гривень. Основною категорією справ є стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. А всього впродовж цього року органами прокуратури в порядку реагування на виявлені порушення законодавства про оплату праці порушено 12 кримінальних справ, з яких 4 направлено до суду. За наслідками розгляду документів прокурорського реагування населенню відшкодовано 5,5 мільйона гривень заборгованої заробітної плати.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...