Президентська рада Росії рекомендувала скасувати вирок Ходорковському

Слідчому комітету РФ порадили переглянути «другу справу ЮКОСа» і скасувати вирок знаменитому в’язню.

Рада при президенті РФ з прав людини рекомендувала Генпрокуратурі скасувати вирок Михайлу Ходорковському в другій справі ЮКОСа.

Рекомендація Ради заснована на результатах незалежної наукової експертизи кримінальної справи проти Ходорковського і Платона Лебедєва.

Слідчому комітету Росії експерти запропонували вивчити підстави для перегляду кримінальної справи «з метою скасування вироку» у зв’язку з «фундаментальними порушеннями, що свідчать про судову помилку».

Адвокат засудженого бізнесмена Вадим Клювгант після оприлюднення документу вже заявив, що «більше немає можливості у політичних діячів, зокрема і найвищих, відмахуватися і брехати у справі ЮКОСа».

За його словами, ті рекомендації, які були озвучені президентською Радою — це «вирок розправі над Ходорковським і Лебедєвим».

Нагадаємо, в 2011-му минуло рівно вісім років, як Михайло Ходорковський перебуває за ґратами.

Наприкінці грудня 2010 року Хамовнічеський суд Москви засудив Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва ще до 14 років колонії, визнавши їх винними в розкраданні 200 мільйонів тонн нафти і відмиванні виручки від її продажу. Пізніше суд пом’якшив покарання на один рік.

Зараз Ходорковський відбуває термін у другій справі в колонії карельського міста Сегежа. У проханні про умовно-дострокове звільнення йому відмовили.

Західні журналісти у своїх матеріалах називають Ходорковського «найзнаменитішим російським дисидентом». Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала його в’язнем совісті.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...