Звідки назва

З походженням назви міста пов’язано багато легенд. Так, згідно однієї з них, на тому місці, де нині стоять Суми, були знайдені мисливські сумки з золотом — вони-то і дали назву місту. Історики ж походження назви пов’язують з назвами річок, на яких стоїть місто. Це річки Сума (нині Сумка) та Сумка (нині Стрілка).

До речі, у наш час легенді про походження назви міста присвячений пам’ятний знак «Сумка», розташований в центрі сучасного міста. Також легенда знайшла своє відображення в гербі міста, затвердженому в 1781 році:

три чорні сумки з перев’язами і золотими гудзиками розташувалися на білому прямокутному щиті.

Існують такі версії етимології назви міста:

  • за популярною, але малоймовірною версією, на березі річки Сумка (чи й у самій річці) перші поселенці знайшли 3 мисливські сумки з золотом. Цей переказ знайшов відображення у міській символіці (на гербі і прапорі міста), а нещодавно, у травні 2008 року в середмісті Сум навіть відкрили символічний пам’ятний знак «Сумка» (на гроші членів сумського земляцтва в Києві; автор — скульптор О. Шевченко), і таким чином кияни наче «повернули» місту торбину зі скарбом;
  • найвірогідніше назва Сум походить від ранішого топоніму Сумка (назва річки), що є частою практикою при називанні поселень;
  • деякі дослідники схильні виводити назву міста від дієслова «сумувати», апелюючи до почуттів переселенців, що опинилися далеко від рідних земель.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (28 голосов, средний: 4,61 из 5)
Загрузка...