Парламент України встановив мораторій на введення податку на нерухомість до кінця 2012 року

Верховна Рада України прийняла закон, що встановлює мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до 1 січня 2013 року.

За законопроект № 9661-д, ініційований народними депутатами від Партії регіонів Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм, проголосували 235 народних депутатів з мінімального числа у 226 голосів.

Прийнятий закон встановлює мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця поточного року, торкаючись порушень у заповненні податкових декларацій, сплати єдиного податку в розмірі 15% для підприємців 1 і 2 груп, які ведуть діяльність, про яку не вказано у свідоцтві, а також помилок у заповненні книги ведення доходів і витрат.

Глава профільного комітету Віталій Хомутиннік у ході обговорення повідомив, що депутати врахували пропозиції представників малого бізнесу і спростили процедуру реєстрації платників єдиного податку платниками ПДВ — зокрема скасували обмеження щодо добровільної реєстрації платників ПДВ.

«Зміни також стосуються удосконалення системи податкового адміністрування, передусім у сфері лібералізації податкових процедур. Так, наприклад, спрощується процедура відкриття банківських рахунків, а також порядок підписання податкової декларації підприємцем у разі відсутності у нього фахівця, який відповідає за бухгалтерський облік», — повідомив депутат.

Крім того, Хомутиннік розповів, що закон дозволяє виробникам і торговцям ювелірними виробами використовувати спрощену систему оподаткування і платити єдиний податок в розмірі 5% від доходу.

Разом з тим, мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно продовжили до 1 січня 2013 року. «Це пов’язано з тим, що урядом подано законопроект, в якому пропонується нова концепція податку на нерухомість, цей податок вимагає комплексних змін, над якими профільний комітет спільно з урядом будуть працювати. Узгоджена редакція буде винесена у сесійний зал», — наголосив депутат.

У першому читанні депутати ухвалили законопроект 13 березня 2012 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 липня українці будуть платити податок на нерухомість в розмірі не менше 1% від мінімальної заробітної плати, тобто не менше 10 гривень за один квадратний метр.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...