Отримання шенгенської візи: прогрес чи регрес?

Україна констатувала прогрес у видачі шенгенських від для українців. Втім на практиці українці не відчувають полегшення при отримані віз в країни ЄС.

За підсумками 2011-го року українці оформили на 182 тисяч більше шенгенських віз у порівнянні з 2010-м. Про це повідомило міністерство закордонних справ України, посилаючись на статистичні данні, оприлюднені Єврокомісією. Зокрема, минулого року кількість відмов скоротилося до близько 3 відсотків. 2010-го відмовляли у візі майже 4 відсоткам українських заявників. Крім того зросла частка багаторазових віз — до 35,5 відсотків і кожна третя шенгенська віза була безкоштовною, наголошує прес-секретар українського МЗС Олександр Дікусаров.

За його словами, на 7-му засіданні спільного візового комітету з реалізації Угоди між Україною та ЄС про спрощене оформлення віз, українська сторона констатувала певний прогрес в імплементації цієї угоди.

Претензії до документів

Однак не всі розділяють оптимізм чиновників. Керівник громадської ініціативи Європа без бар’єрів Ірина Сушко сказала DW, що офіційна європейська статистика не враховує приховані відмови заявникам у видачі візи ще на етапі прийняття документів. Вона наголошує, що у багатьох консульствах документи просто не приймають через незначні помилки чи неповний перелік. Разом з тим експерт наголошує, що досі не всі консульства дотримуються Візового кодексу і замість скороченого пакету документів (як прописано у кодексі) вимагають від громадян, які на пільгових умовах мають отримувати візу, повний пакет паперів.

Також перелік документів, які вимагають у заявників у посольствах та консульствах різниться в залежності від країни. «Хоча прописано стандартний перелік документів. Але на практиці вимагають від 7 до 17 документів у різних консульствах», — каже Сушко.

Неможлива апеляція

Окрім цього громадські організації, які ведуть моніторинг виконання угоди про спрощену видачу віз для українців, навпаки констатують наявність проблем при апеляції, якщо людині не видали візу.

Вони відзначають складність, дорожнечу та тривалість процедури оскарження рішення консульства, яке відмовило у візі. Подекуди апеляція займає 3-4 місяці.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...