Обама підтримав легалізацію одностатевих шлюбів

Барак Обама став першим президентом США, який висловився за легалізацію одностатевих шлюбів. Свою позицію з цього питання глава Білого дому озвучив в інтерв’ю телекомпанії ABC.

«Я вважаю важливим заявити, що, на мій погляд, одностатеві пари повинні мати можливість зареєструвати шлюб», — сказав Обама.

За його словами, до такої думки він прийшов після декількох років обговорення цієї теми з членами своєї адміністрації, родиною та друзями.

Президент підкреслив, що це є його особистою думкою, і він як і раніше вважає, що влада штатів повинна самостійно приймати рішення про те, дозволяти чи ні подібні союзи.

Глава Білого дому зазначив, що його дружина Мішель поділяє його позицію.

Кілька днів тому на підтримку одностатевих шлюбів виступив віце-президент США Джозеф Байден та інші провідні члени американської адміністрації.

У 2010 році Обама заявляв, що поки не визначився зі своїми поглядами на одностатеві шлюби. «Я сумнівався у своїй позиції з питання одностатевих шлюбів почасти через те, що вважав, що громадянського союзу достатньо», — пояснив глава Білого дому.

На думку політологів, зроблена у передвиборний період заява про підтримку легалізації одностатевих союзів може залучити на бік Обами, в першу чергу, молодь, однак розчарувати його консервативно налаштованих прихильників.

Ймовірний суперник Обами на листопадових президентських виборах республіканець Мітт Ромні виступив проти легалізації одностатевих шлюбів.

Опитування громадської думки показують, що населення США розділене з цього питання практично навпіл.

У США одностатеві шлюби дозволені в шести штатах, а також у Федеральному окрузі Колумбія, на території якого розташований Вашингтон.

На минулому у вівторок, 8 травня, референдумі жителі штату Північна Кароліна проголосували за поправку до конституції штату, яка забороняє подібні союзи. Таким чином, Північна Кароліна стала 30-м штатом, де одностатеві шлюби заборонені законодавчо.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...