Найбільше грошей перераховують заробітчани із США, Саудівської Аравії та Росії

Саудівська Аравія є найбільшим у світі відправником грошових переказів після США. Про це йдеться у статті The Economist, яка опублікована у черговому числі Українського тижня.

У 1970 році вважали, що 47% офіційних переказів надходили з Америки. До 2010 року їх частка скоротилася до 17%. Серед нових великих гравців опинилися країни Перської затоки, до яких заробітчани почали з’їжджатися після початку нафтовидобувного буму.

«Тепер Саудівська Аравія – найбільший у світі відправник переказів після США: 2010 року звідти переказали $27 млрд – здебільшого родинам вихідців із Південної Азії та Африки, які працюють на будівництві чи прибирають домівки в королівстві. Понад половина всіх переказів до Південної Азії надходить саме з країн Перської затоки, а за світовими показниками цей регіон здійснює майже стільки саме транзакцій до бідних країн, як Західна Європа», — йдеться у статті.

Завдяки високим цінам на нафту Росія теж стала одним із найпопулярніших напрямків заробітчанства. 2000 року вона посідала 17-те місце за кількістю переказів у світі, та й то фактично була одержувачем. Однак до 2010-го піднялася до четвертого місця за обсягами вихідних переказів, що сягали близько $19 млрд і були спрямовані здебільшого до Центральної Азії. Сума переказів із Росії перевищує п’яту частину економіки Таджикистану.

Більше про це читайте у статті «Звідки тече золото» у № 21 Тижня.

Нагадаємо, за даними Нацбанку у минулому році заробітчани перерахували в Україну $7,02 млрд. Регулятор констатував, що перерахована фізичними особами в Україну сума виявилася найбільшою за останні 5 років, але її частка у ВВП все ще невелика — 4,3%.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...