На Сумщині директор школи за рахунок городян взяла 280 кредитів

Директорка обіцяла обов’язково віддати всі кредити, але тепер заявляє, що кредити брала тільки сама і сама ж з ними розплачується.

У Ворожбі Сумської області депутат і одночасно директор школи за чужими документами оформила 280 кредитів на загальну суму понад мільйон гривень.

Принаймні, так стверджують люди, які змушені були самі «допомогати» авторитетній у місті особі. Відтак, усім миром і взялись оформляти на себе кредити — які директорка обіцяла обов’язково віддати.

Спочатку постраждали всі її підлеглі. Їх викликали до кабінету і вимагали допомогти начальнику грішми.

«Я її прошу, у мене дитина мала, у мене заберуть квартиру, — не переживай, спи спокійно, нічого страшного. Ти що мене не знаєш, я тебе не кину, не залишу», — розповіла постраждала вчителька школи.

Хто не погоджувався на дружній жест допомоги — оформляти на себе кредити, примушували, — стверджують викладачі.

«Приходили на уроки, викликали до кабінету директора і змушували в наказовому порядку їхати на Суми і подавати свої документи для отримання кредитів. Погрожували звільненням, був моральний тиск, тобто, або звільнюйся з роботи, або — бери», — розповідає інший учитель школи.

Вчитель фізкультури розповів, що за 2 роки оформив на себе 3 кредити по 7 тисяч гривень і передав кошти директору школи, а вона, як і обіцяла, справно виплачувала. Проблеми почалися за рік — прийшла виконавча служба описувати майно.

Виявилося, на ньому «висить» ще ціла низка кредитів, про які він і гадки не мав. Щоб за борги не забрали будинок, почав платити.

Та обманутий вчитель бодай знав про кредити. А от працівниці шільної їдальні навіть не здогадувались, що стільки напозичались.

«Я його не брала кажу, я його в очі не бачила і не була у банку», — каже кухар шкільної їдальні.

Вони підозрюють, що директорка могла потай скористатися особовими справами, адже там є і паспортні дані, і коди, і їхні підписи.

Коли за розслідування «кредитної піраміди» взялися правоохоронці виявилось, що масштаби афери вийшли далеко за межі школи. Слідчі переконані — провернути таку махінацію депутат райради без спільників не могла.

«На даний час встановлено 280 осіб, які оформили кредити на загальну суму 1 мільйон 200 тисяч гривень. У ряді випадків при отриманні кредитів особи, які виступали поручителями, взагалі не знали про укладання договорів», — розповіла керівник СЗГ УМВСУ в Сумській областіЕльвіра Біганова.

Тож постраждалих може бути більше. На час розслідування директорку відсторонили від роботи. Нині вона на лікарняному й твердить: всі брешуть, вона невинна, і платитиме тільки за своїми боргами.

«Я нікого не просила брати кредити, нікого не просили, ті кредити, які мені потрібні були — я брала сама, а те, що комусь захотілось списати кредити під цю марку свої на мене — так це вже інша справа, нехай суд розглядає», — каже директорка.

А люди в розпачі — документи проти них, бо їхня усна домовленість з прямим начальником банки не цікавить. Скинути фінансовий тягар вони зможуть лише по закінченню слідства, коли, а точніше якщо їх визнають потерпілими.

23 жовтня

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...