На Кубі перед візитом Папи звільнять майже три тисячі ув’язнених

Кубинські власті вирішили звільнити 2900 ув’язнених, у тому числі 86 іноземців із 25 країн, заявив у п’ятницю на засіданні Національної Асамблеї президент Рауль Кастро.

Офіційну постанову про амністію буде ухвалено протягом кількох днів, повідомляє «ВВС».
Представники Держради Куби повідомили, що із в’язниць вийде, у тому числі, частина засуджених за «злочини проти державної безпеки».

Однак громадянин США Алан Гросс, який відбуває 15-річний термін за ввезення на Кубу обладнання для користування Інтернетом, «у списку не значиться», відповіла заступник міністра закордонних справ Куби Жозефіна Відаль.

Ув’язнення Гросса розглядається як одна із головних перешкод до нормалізації відносин між Вашингтоном і Гаваною.

Кубинські власті не визнають наявності на острові політв’язнів, воліючи називати їх «американськими найманцями».

Рауль Кастро назвав майбутню амністію «проявом нашої сили» і «жестом доброї волі», які вживаються на прохання родичів ув’язнених і релігійних діячів.

Він особливо підкреслив, що амністія відбудеться напередодні візиту на Кубу Папи Римського Бенедикта XVI.

Звільненню підлягають, у першу чергу, жінки, хворі, літні, а також ті, хто, як говориться у повідомленні Держради, «відбув значну частину свого терміну і поводився добре».

У липні цього року за підсумками переговорів з представниками католицької церкви Рауль Кастро вже звільнив 52 дисиденти, які перебували в ув’язненні з часу масових арештів 2003 року.

Нова хвиля репресій проти противників режиму, яку на Заході назвали «чорною весною», мала місце у нинішньому році. У результаті Євросоюз призупинив співпрацю з Кубою, відновлену в 2008 році

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...