На Київській ГЕС переконують, що Україна не стане Атлантидою

На столичній ГЕС не хочуть бути в ролі столичного армагедону.

На Київській ГЕС спростовують інформацію про аварійність греблі. Навпаки, експерти демонструють нові автоматичні системи контролю та захисту дамби. У МінНС теж за міцність столичної станції не переживають.

Стратегічний об’єкт наганяє страху через тонни радіоактивного мулу, який заліг на дні водосховища після Чорнобильської трагедії. Якщо дамба трісне, то не лише затопить пів-Києва, іще й забруднить радіацією, повідомляє ТСН.

Керівник оперативної служби каскаду Київської ГЕС Володимир Буяло переконує, що слабких місць на ГЕС немає. Якщо і з’являться, воду можуть перекрити за секунди.

19-ть турбін після чотирьох десятиліть роботи замінили. Сьогодні дійшла черга до Поліни – першого гідроагрегата ГЕС. Усю електроніку для неї привезли з-за кордону.

Вгорі роботу станції контролюють через монітори комп’ютерів. Кожні дві години на пульт надходить інформація про стан тридцяти-кілометрової дамби. Така система безпеки встановлена лише на трьох українських ГЕС.

Саму греблю, крім електроніки, перевіряють техніки. Гідрологи спостерігають за маячками, що інформують про рух бетонної дамби. На ГЕС переконують, що прорив дамби в найближчі півстоліття неможливий. Кожні п’ять років спеціальна комісія перевіряє її технічний стан і дає згоду на продовження роботи.

«Позачергове обстеження проводилося в 2009 році після подій на Саяно-Шушенській станції . Комісія підтвердила, що всі станції в задовільному стані і можуть виконувати своє призначення», — похвалився директор ГЕС Олег Урманов.

Головна небезпека для Київської станції — терористичний акт. Для боротьби з підривниками на станції встановлюють нову систему відеоспостереження та контролю. Проте ніхто не може вберегтися від людського чинника. Тому Київську ГЕС усе одно побоюються.

Нагадаємо, керівник незалежної міжнародної групи вчених з прогнозування наслідків катастроф Василь Кредо заявив на вечорі пам’яті жертв Куренівської трагедії в Києві, що міжнародні організації вважають Київське водосховище найнебезпечнішим об’єктом на земній кулі.

8 грудня

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...