Младич у суді погрожував жертвам боснійської війни

Представники жертв боснійського конфлікту 1992-1995 років поскаржилися, що колишній командувач армії боснійських сербів Ратко Младич, обвинувачений Міжнародним трибуналом з колишньої Югославії (МТКЮ) у військових злочинах, погрожував їм у середу у залі суду, повідомляють регіональні ЗМІ.

Процес у справі Младича, якого МТКЮ звинувачує за 11 пунктами у геноциді, злочинах проти людяності та порушенні законів і звичаїв ведення війни, почався у середу вранці у Гаазі.

Генерал з’явився у залі суду у бадьорому настрої, вітаючи присутніх. Младич в основному уважно слухав виступ прокурора Дермота Грума, який протягом кількох годин викладав суть звинувачень на його адресу, пояснюючи контекст боснійських подій 1990-х років, повідомляє РІА «Новости».

Керівниця «Руху матерів анклавів Сребрениця і Жепа» Муніра Субашич заявила, що Младич, перебуваючи у залі суду, кілька разів повернувся до представників жертв з образливими жестами. За її словами, підсудний «показав їм середній палець руки і зобразив перерізання горла».

«Суддя попросив нас не звертати уваги на його провокації, а йому наказав більше так не робити», — розповіла правозахисниця.

Суд над 69-річним Младичем вважається одним із найбільш значних процесів в історії Гаазького трибуналу. Він командував армією Республіки Сербської у БіГ у 90-х роках, будучи однією із ключових фігур боснійського конфлікту. Після висунення проти нього у 1996 році звинувачень у військових злочинах Младич протягом 16 років переховувався від міжнародного правосуддя. Влада Сербії заарештувала генерала 26 травня 2011 року і через кілька днів видала його в Гаагу.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...