Львівським музейникам погані керівники страшніші за крадіїв

Тисячі людей біля палацу Потоцьких, чорні стрічки та приспущені прапори по всій Львівщині – такою була жалоба за героєм України, директором Львівської національної галереї мистецтв Борисом Возницьким, який днями загинув у ДТП, найімовірніше, від серцевого нападу.

Для безперешкодного руху пішої похоронної процесії перекрили центральні вулиці міста, йдеться в сюжеті ТСН. Поховали Возницького на полі почесних поховань – під гімн і салютні залпи. Прощатися з видатним українцем приходили не лише співвітчизники, а й іноземні делегації. «Це велика втрата не тільки для України, а й для Польщі.

Іще за Союзу, у 60-х роках, коли нищили нашу культуру, Борис Возницький їздив містечками та селами і рятував ті скарби, які можна було ще врятувати», — розповів представник міністерства культури Польщі Марек Малюхнік. Тим часом українців уже хвилює питання безпеки спадщини, котру збирав і оберігав Возницький. Іще в середу, щойно стало відомо про загибель керівника, охорону Львівської національної галереї мистецтв посилили.

«Він не раз казав, що ми маємо в запасниках більше, ніж весь дохід держави за рік. Страшно», — пояснив народний художник України Євген Безніско. Головний зберігач фондів галереї Ігор Хомин вважає, нині небезпеки для музейної колекції немає. «Загрози можуть скластися пізніше і зовсім не з боку крадіжок, а з боку якщо хтось не фахівець буде втручатись в нашу роботу», — відзначив він.

У мистецьких колах Львівщини обговорюють головне питання: хто тепер опікуватиметься спадщиною Возницького. Художники кажуть, що мають відчуття загрози через можливість призначення некомпетентних або вороже налаштованих до них керівників. Міністр культури, який приїхав на похорон Возницького, натомість запевнив – достойника шукатимуть разом із музейниками. Для цього у Львові обіцяють найближчим часом скликати музейну раду.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...