Лідери ЄС закликали США, Японію і Китай зміцнити свої економіки

Лідери ЄС закликали 26 травня 2012 р. США, Японію і Китай зміцнити свої економіки і провести реформи. Про це йдеться в листі голови Єврокомісії Жозе-Мануеля Баррозу та президента Європейської Ради Германа ван Ромпея до голів усіх 27 держав ЄС, передає Reuters. Послання приурочено до червневого саміту «Великої двадцятки», який пройде 18-19 червня в Мексиці.

«Європа взяла на себе особливу відповідальність за фінансову стабільність єврозони. Настала черга держав «Великої двадцятки» збільшити інтенсивність заходів з протидії кризі та розширити нашу співпрацю, щоб домогтися стабільного відновлення економіки», — сказано в листі. Особлива увага в посланні приділена США, Японії та Китаю.

Лідери ЄС закликали США та Японію провести адекватне скорочення витрат державного бюджету в середньостроковій перспективі. При цьому Сполучені Штати окремо попередили про небезпеку одночасного підвищення податків і скорочення видатків. Наслідки подібних кроків економіка США може відчути вже до кінця 2012 р.

Китай, зі свого боку, повинен провести структурні реформи і зробити юань вільно конвертованим. Крім того, Пекіну рекомендовано поліпшити якість соціального страхування.

Ван Ромпей і Баррозу підтвердили дотримання ЄС курсу на підтримку фінансової стабільності і закликали Грецію зберегти євро і виконувати досягнуті раніше угоди з МВФ і ЄС.

Саміт в мексиканському Лос-Кабосі 18-19 червня 2012 р., за словами лідерів ЄС, має бути присвячений, перш за все, обговоренню заходів щодо стимуляції економічного зростання та зайнятості. «Великій двадцятці» рекомендовано обговорити заходи з протидії протекціонізму та підтримки вільної торгівлі.

Нагадаємо, в квітні світові фінансові лідери зажадали, щоб Європа негайно здійснила реформи, необхідні для остаточної перемоги над борговою кризою.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 голосов, средний: 5,00 из 5)
Загрузка...