Курці мають намір через суд домагатися відміни закону, що забороняє куріння у громадських місцях

Громадська ініціатива Права курців в судовому порядку домагатиметься скасування закону, який вводить заборону на куріння в громадських місцях.

Про це заявив координатор організації Юрій Палійчук.

«Сьогодні Верховна Рада автоматично зробила третину населення України порушниками закону. Нам не створили спеціальних місць для куріння, зате ввели захмарні штрафи», — заявив Палійчук.

«Громадська ініціатива Права курців неодноразово попереджала народних депутатів, що прийняття цього закону тільки посилить адміністративний тиск на курців і на бізнес. Їм уже мало наших акцизів, вони хочуть закривати бюджетні дірки ще й штрафами», — заявив координатор Громадської ініціативи Права курців.

На переконання Юрія Палійчука, прийнятий закон працювати не буде, і кількість курців від цього не зменшиться. «Ми вивчали європейський досвід, яким маніпулюють антитютюнові активісти та автори законопроекту. В Іспанії після заборони кількість курців зросла до 30% населення. В Ірландії — та ж ситуація, а в Греції аналогічний закон не виконують», — зазначив громадський активіст.

«Ми підемо тим шляхом, що і наші зарубіжні колеги. У Німеччині та Нідерландах їм вдалося повернути місця для куріння в судовому порядку. Якщо наші аргументи не почули у Верховній Раді — ми викладемо їх у суді», — підсумував Юрій Палійчук.

Як повідомлялося, сьогодні, 24 травня, Верховна Рада прийняла закон, який повністю забороняє куріння в громадських місцях. За нього проголосували 368 депутатів.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...