Королева Іспанії не приїде в Лондон через Гібралтар

Королева Іспанії Софія не приїде на урочистості з нагоди 60-річчя перебування престолі Єлизавети II через розбіжності навколо Гібралтару

Іспанський уряд у своїй заяві сказав, що поїздка 73-річної Софії в Лондон і її участь в урочистому обіді, який має відбутися цієї п’ятниці, було б «навряд чи допустимим». В результаті чоловік Софії — король Іспанії Хуан Карлос — уже відхилив запрошення приїхати на обід до Єлизавети II в Віндзор, — передає Російська служба Бі-бі-сі.

Англія та Іспанія оскаржують належність Гібралтару, який залишається британською заморською територією з 1713 року відповідно до Утрехтського мирного договору (поклав кінець Війні за іспанську спадщину). Іспанія також висловлює протест проти візиту на Гібралтар сина британської королеви принца Еварда і його дружини Софі, які мають відвідати територію з 11 по 13 червня в рамках святкування «Діамантового ювілею».

Офіційний Лондон, між тим, відмовився прокоментувати відмову Софії від поїздки до Великобританії. «Цей візит був приватною справою, а ми не даємо коментарів щодо приватних візитів», — зазначив представник міністерства закордонних справ Великобританії.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...