Канада ввела нові санкції проти Сирії

Канада ввела у п’ятницю нові санкції проти Дамаска з метою посилити тиск на президента САР Башара Асада. Як заявив міністр закордонних справ Джон Берд, «насильство, що триває в Сирії, до якого вдається режим Асада щодо свого народу, змушує Канаду зробити кроки для подальшої ізоляції режиму і тих, хто його підтримує».

«Додаткові заходи включають заборону на певні товари з Сирії, санкції щодо державного радіо і телебачення, тютюнової компанії, що належить уряду, компанії-експортера нафти «Алтун груп» і трьох осіб, тісно пов’язаних з режимом», — зазначив глава канадського МЗС.

«Усе більше санкції, що розширюються, націлені проти режиму, а не сирійського народу, — додав він. — Міжнародна спільнота повинна подвоїти зусилля, спрямовані на те, щоб втілювався в життя запропонований спецпредставником ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном план з 6 пунктів (щодо врегулювання ситуації в Сирії. — Ред.), або вивчити, до яких інших дипломатичних заходів можна було б вдатися для вирішення кризи в Сирії», передає «ИТАР-ТАСС».

Під каральні заходи підпали два керівники «Алтун груп» — Салім Алтун і Юсеф Клізлі, а також глава Центрального банку Сирії Адіб Маялех.

Це вже 7-й за рахунком, починаючи з 24 травня минулого року, пакет санкцій проти Дамаска. Оттава, зокрема, ввела заборону на в’їзд деяких членів сирійського уряду, на експорт до Сирії озброєнь і боєприпасів, а також обладнання, яке може бути використане з метою розвитку ядерної програми.

До «чорного списку», що передбачає блокування активів, які зберігаються в канадських банках, включені 129 фізичних осіб і 44 організації та компанії. Припинено також реалізацію всіх двосторонніх угод про співробітництво. А на початку березня п.р. Канада закрила свої дипломатичні представництва в Сирії.


1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...