Кабмін таємно зобов’язав митницю віддати Януковичу чотири броньованих «Мерседеса»

Кабінет міністрів зобов’язав митницю передати Держуправлінню справами при президенті України чотири конфіcкованних броньованих Mercedes-Benz S-600 Guard. Про це свідчить розпорядження Кабміну № 237-р від 2 квітня, повідомляє ZN.UA.

Судячи з кузовними номерами, всі автомобілі 2008 року, в зв’язку з чим коштують вони набагато дешевше нових — від 350 тис. до 500 тис. доларів.

Видання спробувавало розібратися, чому текст розпорядження не тільки не був офіційно опублікований, але навіть не був «засвічений» його номер. Відповідь знайшлася швидко. На прохання видання надати текст розпорядження секретаріат Кабміну відповів відмовою, мотивувавши це тим, що «згідно із законодавством, текст розпорядження віднесений до категорії інформації з обмеженим доступом».

Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко прокоментував відповідь Кабміну: «Текст цього розпорядження мав бути опублікований на сайті КМУ. До цього його зобов’язує п. 2 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Але Кабінет міністрів постійно порушує зазначену норму, не оприлюднюючи більшості прийнятих ним актів. Відмова надати копії розпорядження видається необґрунтованою, оскільки інформація не може просто належати до категорії обмеженого доступу».

За його словами, Кабмін мусить пояснити, до якої з підкатегорій обмеженого доступу належить розпорядження(службова, таємна) і чому.

«Якщо в розпорядженні і є якась службова інформація, то вона все-таки має бути оприлюднена з купюрами (наприклад, коли є підстави, модель авто може не зазначатися, тільки марка, можливе вилучення номерів кузова)», — зазначив юрист.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...