Ісламісти захопили центральну площу у Тріполі

Командування ліванської армії направило у місто Тріполі, за 90 км на північ від Бейрута, військові підкріплення і бронетехніку. Ситуація у північній столиці Лівану до вчорашнього вечора знову загострилася після захоплення ісламістами центральної площі Нур. Радикально налаштована молодь заявляє, що готова боротися з військами.

Протестувальники вимагають від влади звільнити заарештованих активістів ісламських партій, підозрюваних у зв’язках з терористичними угрупованнями. Один із них — Шаді аль-Мулаві, як передає телеканал «Аль-Манар», займався незаконними постачаннями зброї до сусідньої Сирії.

Тим часом на стику сунітських і алавітських кварталів, де минулої доби були розміщені армійські блокпости, відновилася сильна перестрілка. Бойовики з обох сторін пустили у хід гранатомети. Кілька снарядів розірвалося у центральній частині Тріполі, на вулиці Міатейн, що викликало паніку серед жителів, які спішно залишають будинки.

Число жертв зростає, у лікарні доставлені з пораненнями 76 осіб, серед них жінки і діти. Загинули вісім чоловік, у тому числі один військовослужбовець застрелений снайпером. Конфлікт загрожує вийти за межі північної столиці Лівану, ісламісти знову почали перегороджувати автостради палаючими покришками, передає «ИТАР-ТАСС».

Ватажок Вільного патріотичного руху генерал Мішель Аун, який очолює християнський блок, що підтримує уряд, звинуватив у провокації подій у Тріполі лідерів опозиції, які, за його словами, давно домагалися «перенесення на ліванський грунт кризи із сусідньої Сирії». У відповідь йому депутат від руху «Аль-Мустакбаль» Мухаммед Каббара звинуватив кабінет у «змові проти сунітської громади». Він стверджує, що ліванська армія направлена ​​у Тріполі «за наказом із Дамаска».

Прем’єр-міністр Наджіб Мікат засудив спроби опозиції представити ліванську армію як противницю ісламських партій. За його словами, «війська ввійшли у місто з єдиною метою — відновити порядок і забезпечити безпеку громадян».

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...