Греки запалили вогонь Олімпіади-2012

«Верховна жриця» церемонії передала факел із запаленим від променів Сонця олімпійським вогнем першому факелоносцю — народженому у Великобританії 31-річному грецькому плавцю Спіросу Янніотісу.

Другим факелоносцем стане 19-річний британець Алекс Лукос, який, як і Янніотіс, є наполовину греком і наполовину британцем. У 2005 році він був наймолодшим учасником британської делегації на сесії Міжнародного олімпійського комітету (МОК) в Сінгапурі, де Лондон отримав право проведення Ігор-2012, передає «РІА новини».

Після заворушень і збільшення витрат на безпеку, які спричинила за собою естафета вогню пекінської Олімпіади-2008, МОК ухвалив проводити тільки національну естафету вогню. Однак фактично факел лондонської Олімпіади побуває в трьох країнах: Греції, Великобританії та Ірландії.

У перші дні після запалювання факел залишиться в грецьких руках, відправившись у тижневу подорож по материковій і острівній Греції. Його фіналом стане урочиста передача вогню британській стороні на афінському стадіоні «Панатінаїкос», де у 1896 році відбулися перші Олімпійські ігри сучасності.

Британський маршрут естафети факела стартує 19 травня на мисі Лендс-Енд («Край землі») на південно-західному краю англійського півострова Корнуолл і пройде по 1018 населених пунктах усіх частин королівства — Англії, Уельсу, Шотландії і Північної Ірландії, а також по островах Мен, Гернси і Джерсі, що перебувають під владою британської корони.

Протягом десятитижневої естафети, за якою спостерігатимуть мільйони жителів країни, олімпійський факел пронесуть у цілому 8 тисяч факелоносців, відібраних британцями з числа заслужених громадських діячів — від шкільних вчителів до спортивних зірок. Олімпійський вогонь також перевозитимуть на різних видах транспорту: літаком, кораблем, баржею, пароплавом, потягом, трамваєм, на фунікулері й канатній дорозі, повітряній кулі, велосипеді і мотоциклі.

В останній тиждень перед стартом Олімпіади вогонь побуває у всіх районах Лондона. Фіналом естафети олімпійського вогню стане його подорож вниз по Темзі до олімпійського стадіону в районі Стратфорд у день відкриття Олімпіади 27 липня.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...