ДТ: В ПР побоюються, що перемога Попова на виборах мера Києва негативно вплине на імідж партії

На думку кураторів парламентської кампанії ПР, можлива перемога Попова в столиці дасть опозиції підставу звинуватити Партію регіонів у фальсифікаціях, що вдарить по рейтингу партії влади напередодні виборів у Раду.

Всередині Партії регіонів конкурують дві лінії проведення виборчої кампанії в Києві. Про це у своїй статті для ZN.UA пише політичний оглядач Інна Ведерникова.

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов раніше стверджував, що вибори повинні відбутися не пізніше липня 2012 року.

Однак, як зазначає видання, куратори парламентської кампанії ПР не підтримують такий крок, оскільки можлива перемога Попова дасть опозиції підставу звинуватити Партію регіонів у фальсифікаціях, що вдарить по рейтингу партії влади напередодні виборів у Раду. Прихильники цієї лінії пропонують відтягувати дату виборів у столиці до 2013 року.

Попов, за зведеними даними соціологів на березень, має рейтинг 23%. Динаміка його рейтингу в порівнянні з основним опонентом Віталієм Кличком куди більш показова. Внутрішня соціологія регіоналів на сьогодні малює йому відрив від Кличка всього в три відсотки. Та й їх, на думку кураторів столичної кампанії з АП, можна надолужити, провівши вибори мера влітку, коли молодь, яка складає ядро ​​електорату Кличка, відправиться на відпочинок, зазначає автор.

Як пише ZN.UA, остання заява самого Попова, в принципі, підтверджує впевненість регіоналів у своїх столичних шансах. «Якщо я правильно розумію відповідні положення Основного та виборчого законів, чергові вибори міського голови столиці повинні відбутися не пізніше липня поточного 2012 року», — заявив глава КМДА.

З іншого боку, якої б ваги влада не намагалася надати столичній кампанії, вона щодо парламентської таки другорядна. «Тому і вибудовуватися повинна з урахуванням граничної безпеки для виборів до ВР», — вважають куратори парламентської кампанії регіоналів.

У них є побоювання, що як би ефектно Олександр Попов не підтягувався до рейтингової планки Кличка, висунення лідера УДАРу єдиним кандидатом в умовах об’єднання та активізації опозиції, а також насування обструкції з боку ЄС, може завдати ключового удару по силах ПР як перед парламентськими виборами, так і під час них, зазначає автор статті.

Участь Кличка у виборах мера в статусі єдиного кандидата переведе кампанію з русла «блискучий господарник» проти «видатного спортсмена» в русло опозиція проти влади, зазначає видання. Це може активізувати найбільш аполітичні верстви населення столиці. Більш того, навіть фантастична перемога Попова не сильно вітається в парламентському штабі регіоналів, якщо вона відбудеться напередодні виборів до ВР.

На думку низки передбачливих людей в ПР, програш Кличка гарантує звинувачення у фальсифікаціях, які можуть сколихнути чергову хвилю негативу і також нанести серйозний удар по репутації партії влади як всередині країни, так і за її межами, пише оглядач.

Зазначимо, нещодавно лідер партії УДАР Віталій Кличко заявив, що не відмовляється від планів балотуватися на посаду мера Києва.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...