До парламенту Сирії обрано 30 жінок, перемогу здобули кандидати партії Баас

Вибори в Народну Раду — парламент Сирії, які відбулися 7 травня, проходили «в атмосфері чесної конкуренції, в умовах дії нового закону про партії і під контролем незалежного судового органу». Про це заявив сьогодні на прес-конференції в Дамаску голова Виборчкому Халаф аль-Аззауі.

Він повідомив, що у виборах взяло участь 51,26 відсотка від загального числа громадян, які мають право голосу, або понад 5 млн людей. Повторне голосування було проведено на деяких виборчих дільницях у Дамаску, в столичній області Риф-Дімашк і в Ель-Хасика, де були зафіксовані порушення.

Аль-Аззауі не відповів на запитання про те, якою була явка виборців у провінціях Хомс і Ідліб, де найбільш активні прихильники опозиції і збройні угруповання. Однак він порадував присутніх, повідомивши, що до 250-місцевого парламенту обрано 30 депутатів-жінок, передає «ИТАР-ТАСС».

Згідно з відомостями сирійських ЗМІ, перемогу на перших за півстоліття багатопартійних виборах здобули кандидати блоку Національна єдність. Переважно це представники трудових верств населення.

Усі вони висунуті Партією арабського соціалістичного відродження (ПАСВ або партія Баас), що втратила статус правлячої відповідно до нової конституції. Незважаючи на внутрішньополітичну кризу, що триває в Сирії 14 місяців, баасисти, судячи за підсумками виборів, зберегли народну підтримку.

Коаліція сил за мирні зміни, що об’єднала фракції так званої «лояльної опозиції», програла вибори. Її лідер Кадрі Джаміль, який очолює Народний фронт за зміни і звільнення (НФЗЗ), визнав, що в ряді місць опозиціонери розраховували на успіх, але верх здобули «виборні технології». Джаміль наполягає на реформі виборчої системи та повторному голосуванні.

НФПО став єдиною опозиційною фракцією, що брала участь у виборах. Усі решта загони внутрішньої опозиції і сирійська національна рада, що базується в Стамбулі, порахували їх проведення передчасним в умовах, коли почала здійснюватися посередницька ініціатива спецпосланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннана.

«Дорожньою картою» оонівського емісара передбачається, що після припинення вогню, стабілізації обстановки і загальної політичної амністії уряд і опозиція повинні вступити в діалог і домовитися про перехідний період.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...