Dexia продасть Сбербанку великий турецький банк

Франко-бельгійська банківська група Dexia почала переговори зі Сбербанком про продаж контрольного пакета в турецькому банку DenizBank, пише The Wall Street Journal. Сума операції може скласти 3-4 мільярди доларів і стати найбільшою в історії російської кредитної організації.

Dexia восени 2011 року опинилася на межі краху через залежність від короткострокових запозичень. Уряди Бельгії та Франції забезпечили її порятунок, але паралельно розробили план про розділення компанії.

Denizbank є одним з кращих активів, що належать Dexia. Його продаж зможе істотно оздоровити фінанси групи. Denizbank володіє 600 відділеннями, а обсяг його активів становить 24 мільярди євро.

Через боргову кризу в країнах Південної Європи багато європейських банків опинилися в складному фінансовому становищі. Як відзначає видання, операція з продажу Denizbank може виявитися лише однією з багатьох, спрямованих на поліпшення балансових показників кредитних установ ЄС.

У той же час Сбербанк планує витратити значну частину наявних у нього коштів на покупки за кордоном. Зараз російський банк володіє тільки однією кредитною установою за межами країн колишнього СРСР — австрійським Volksbank International, що працює на ринках низки слов’янських країн Східної Європи, а також Угорщини. Банк був придбаний на початку 2012 року.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Еще не оценили)
Загрузка...